«Україна багатонаціональна» (ФОТО, ВІДЕО)

 Асоціація національних меншин Донецької області «Співдружність», Координаційна Рада сприяння розвитку громадянського суспільства міста Маріуполя у співпраці з Федерацію грецьких товариств України 24 серпня у Маріуполі провели святкові заходи, присвячені Дню Державного Прапора і Дню Незалежності України.

За їхньої підтримки перша театральна студія провела анімаційну програму, в якій із задоволенням брали участь разом з улюбленими героями юні маріупольці. На галявині, біля фонтану, своє мистецтво демонстрували спортсмени, що представляють клуб «Росич», керованого воїном-афганцем Володимиром Демою, і «Сова» (тренер, голова федерації України з метання ножів і сокир Олександр Смирнов). Маріупольці з задоволенням спостерігали за показовими виступами. Протягом декількох годин всі бажаючі могли самі взяти участь у змаганнях.

З 14 години стартував святковий проект «Україна багатонаціональна». У  ньому взяли участь національно-культурні товариства, в яких представлені українці, вірмени, греки, росіяни, азербайджанці, болгари, німці, роми, євреї. Сьогодні до ГО «Співдружність» входять 15 національних громад півдня Донеччини, і більшість відгукнулася на заклик взяти участь у святі.

– Це не перший захід Координаційної Ради та національно-культурних товариств Маріуполя, що входять в нашу Раду, розповідає заступник голови КС, генеральний директор МЗВМ Костянтин Іващенко. Сьогоднішнє свято показало наші можливості. Я вдячний голові ГО Генріку Яйлояну, голові Федерації Грецьких товариств України (ФГТУ) Олександрі Проценко-Пічаджи за організацію свята. Наше співтовариство міцніє, розвивається та показує авторитет нашої організації. Адже сьогодні вона об’єднує понад 120 тисяч небайдужих маріупольців.

До присутніх звернулась і голова ФГТУ Олександра Проценко-Пічаджи. У своєму виступі вона відмітила, що в Приазов’ї живуть люди різних національностей. Але всі вони українці, тому що люблять свою країну. Всі вони хочуть, щоб Маріуполь, Україна були сильними і процвітаючими. І головне, щоб на нашу землю прийшов світ.

На гостей у рамках проекту «Україна багатонаціональна» чекала різноманітна програма: показові виступи вірменської спортивної боротьби «КОХ» на зеленій зоні, ігрова програма для дітей «Планета дитинства, миру та добра», дитяча концертна програма «Тобі, країно, подарунок», концертний виступ учасників Координаційної Ради, показові виступи бійців рукопашного бою, метання ножів, топорців, виступ Народної хорової капели «Україна моя», концерт учасників фестивалю «Перехрестя культур» тощо.

Сотні маріупольців взяли участь у цікавих розважальних локаціях. Представники маріупольських національних спільнот приготували для жителів і гостей міста страви своєї країни. Кожен бажаючий ласував страви української, грецької, німецької, болгарської, російської, вірменської кухонь та кухні ромів. Крім того, маріупольцям свої вироби показували народні майстри. На сцені Міського саду виступали найкращі творчі колективи міста. Також працювали і спортивні локації. Як діти, так і дорослі могли знайти заняття по душі. ​ Свято завершилося яскравим флеш-мобом.

Прес-служба ФГТУ.

Автор фото: Лев САНДАЛОВ.

 

Фоторепортаж