Перестало битися серце Ніни Федорівни Клименко

Рада Федерації грецьких товариств України висловлює глибокі співчуття з приводу смерті відомої елліністки, члена-кореспондента НАНУ професора

КЛИМЕНКО Ніни Федорівни.

Відома своїм уважним керівництвом, відданістю науці та людям, Ніна Федорівна зробила неосяжний внесок у розвиток та становлення елліністики в Україні.

Ніна Федорівна Клименко була фундатором кафедри елліністики  Київського національного університету імені Тараса Шевченка  та Центру елліністичних досліджень і грецької культури імені Андрія Білецького, утворених у 1999 р. Під її керівництвом захищено 8 кандидатських дисертацій з проблем елліністики, її вихованці продовжують наукову діяльність в університетах України та Греції.

Професор Клименко – автор понад 400 опублікованих наукових праць. Вони відомі широкому колу фахівців і їх використовують в університетських курсах з морфеміки, словотворення, лексикології української та новогрецької мов, структурно-математичної лінгвістики.

За видатні досягнення в розбудові елліністичних студій Міжнародний комітет елліністів і мерія Атен нагородила в 1999 р. проф. Н.Ф. Клименко почесним званням «Посол еллінізму» (разом з чотирма іншими членами правління Наукового товариства ім. Андрія Білецького), в 2009 р. проф. Н.Ф. Клименко було нагороджено золотим вінком Салоніцького університету імені Аристотеля. Була нагороджена  Орденом Доброчинності за визначні заслуги в розвитку духовних і культурних зв’язків між Україною і Грецією та виняткові досягнення і відданість Грецькій Освіті.

Освячена яскравим талантом корифеїв українського мовознавства, генієм славнозвісного Олександра Білецького, вона високо несла прапор сучасної лінгвістичної науки.

Життєвий шлях Ніни Федорівни є достойним прикладом для теперішнього і майбутніх поколінь науковців.

Рада ФГТУ висловлює свої найщиріші співчуття рідним, друзям та близьким Ніни Федорівни. Вічна пам’ять про неї назавжди залишиться в серцях греків України та у «серці» української та світової науки.