Музей маріупольської святині і її скульптурне зображення з’являться на Грецькій площі

У згорілій міськраді після реконструкції планують відкрити музей маріупольської ікони Георгія Побідоносця, а перед будівлею встановлять пам’ятник, створений на основі священного барельєфа, який намагаються повернути з Києва.

Про це MRPL.CITY розповів головний архітектор Маріуполя Олександр Каверін. Він підкреслив, що над пам’ятником, який планується встановити на алеї біля центрального входу в будівлю міської ради, працює відомий український скульптор Петро Антип. За уточненням Олександра Каверіна, швидше за все, монумент поставлять на площі не раніше 2019 року, так як ще вирішуються технічні і фінансові питання.

Прообразом пам’ятника стала маріупольська ікона Георгія Побідоносця, що датується IX – XII століттям. На Кипарисовому барельєфі зображено  християнського святого, великомученика, що спирається на щит і тримає в руці спис. З двох сторін на іконі розміщено по п’ять різьблених клейм із зображенням житія св. Георгія.

Олександр Каверін зазначив, що в даний час ікона зберігається в Національному художньому музеї України, куди її забрали в тридцяті роки минулого століття на реставрацію, але до сих пір так і не повернули до Маріуполя.