В Одесі урочисто відкрили Грецький парк (ФОТО)

Арт-зона Грецького парку на схилах Приморського бульвару відкрилася після масштабної реконструкції. Урочистий захід приурочили до святкування 224-річчя Одеси, 2 вересня.

Червону стрічку урочисто перерізали мер Одеси Геннадій Труханов, міністр закордонних справ Павло Клімкін, меценат реконструкції парку, глава Благодійного Фонду Пантелеймон Бумбурас, мер Пірей Янніс Мораліс і Радник Посольства Грецької Республіки в Україні Александрос Будуріс.

Грецький парк – це подарунок Одесі і одеситам від Бумбураса і його сім’ї.

«Одеса – це прекрасне місто. Тут живуть прекрасні люди. Ми, греки, завжди любили і продовжуємо любити чорноморську перлину. Сьогодні ми відкрили арт-зону Грецького парку. Це музей під відкритим небом, в який вкладено не тільки гроші, але і грецька душа. Я і моя сім’я вдячні Одесі за те, що одного разу вона стала для нас другою домівкою. А свій будинок потрібно любити і прикрашати », – зазначив Пантелеймон Бумбурас.

В знак подяки за вагомий внесок у розвиток Одеси, активну громадянську, благодійну діяльність та меценатство мер Одеси Геннадій Труханов вручив Пантелеймону Бумбурасу почесну міську нагороду «Знак Маразлі ІІ ступеня».

«Цей парк прекрасний не тільки з точки зору естетики, але і в плані комфорту і доступності. Слова величезної подяки грецькій діаспорі, будівельникам і всім, хто причетний до створення одного з найпрекрасніших міських парків. Окремі слова подяки людині, без підтримки і постійної участі якого, нічого б цього не було. Це одесит, грек за національністю, який однаково любить місто і країну, в якій він народився, і місто і країну, яка стала його другою Батьківщиною. Це Пантелеймон Бумбурас », – сказав мер Одеси під час свого виступу.

«Ви маєте доступ до цього унікального парк. Вся його сім’я готова допомагати. Коли я тисну руку Бумбураса, я тисну руку справжнього одесита і патріота України », – додав Павло Клімкін.

Також у заході взяли участь делегації високопоставлених дипломатів різних країн, спеціально запрошені гості з Греції і представники обласної та міської влади, почесні громадяни міста Одеси.

Відзначимо, що реконструкція Грецького парку почалася у 2017 році. Проект благоустрою затвердила міська влада. Раніше на цьому місці знаходився Місячний парк, який з роками прийшов в занепад. Пантелеймон Бумбурас виступив з ініціативою зайнятися його реконструкцією. Підрядник будівництва – БК «Гефест», фахівці якої розробили комплексний проект.

Для запобігання зсувів на схилі, будівельники забили в землю близько 700 паль і встановили потужну підпірну стіну.

Грецький парк поділений на умовні три частини: арт-зону під відкритим небом, дитячу розважальну і прогулянкову. Загальна площа парку – 33 908,1 кв. м.
Загальна площа озеленення – 22 925,7 кв.м.

Кожна частина парку буде обладнана прогулянковими терасами, алеями і парковими меблями. Крім того, на території встановлено сучасне освітлення і проведені необхідні комунікації (система дренажу, каналізація, система поливу зелених насаджень і т.д.).

Доступ в парк буде забезпечений за допомогою масивних сходів з верхньої тераси Приморського бульвару, сучасного панорамного ліфта, наскрізного тунелю під Потьомкінськими сходами, що з’єднує Грецький і Стамбульський парки.
Також на території передбачені варіанти пересування для людей з інвалідністю.

Арт-зона парку своєю назвою зобов’язана творчим задумам авторів проекту і архітекторів. Спускаючись з основних масивних сходів, гості парку побачать копії давньогрецьких статуй.

Основна визначна пам’ятка – унікальний фонтан, створений одеським скульптором Михайлом Ревою. Згідно із задумом автора, образ символізує світобудову. Скульптура фонтану складається з 150 окремих частин, які були зібрані вручну.
Частину Грецького парку планують відкрити навесні 2019 року.