Анкара бажає розпочати з Афінами новий етап відносин

Відносини Греції та Туреччини напружені через спірні питання: від розділеного Кіпру до прав на острови в Егейському морі.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу закликав Грецію розпочати дипломатичні відносини “з чистого аркуша”. Про це пише Reuters у неділю, 2 серпня.

“Ситуація навколо наших відносин сьогодні невигідна нашим країнам. Важливо зміцнити довіру. Ми повинні відкрити нову сторінку в наших відносинах”, – сказав він.

За його словами, єдиним можливим вирішенням багаторічних суперечок між Анкарою та Афінами є “двосторонні переговори без висування умов”.

Туреччина звинувачує владу Греції в наданні притулку “злочинцям” – турецьким спецпризначенцям, які втекли до Греції на військовому вертольоті після невдалої спроби державного перевороту в липні 2016 року. Анкара вимагає від Греції екстрадувати їх, щоб вони постали перед судом у Туреччині.

“Грецька система правосуддя, всупереч правилам і принципам міжнародного права, дозволяє злочинцям залишатися безкарними й порушує права жертв”, – зазначив глава турецького зовнішньополітичного відомства.

Відносини Греції та Туреччини напружені через спірні питання: від розділеного Кіпру до прав на острови в Егейському морі. Вони ще більше загострилися після того, як у березні в Туреччині затримали двох грецьких солдатів, однак нещодавно Анкара звільнила їх.

Також торік президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у ході історичного державного візиту до Греції 7 грудня висунув Афінам територіальні претензії.