У Греції створили парламентську комісію для розслідування корупційного скандалу

В отриманні хабарів від швейцарської фармкомпанії Novartis підозрюються десять топ-політиків. Зокрема, один єврокомісар.

Парламент Греції у ніч на четвер, 22 лютого проголосував за створення парламентської комісії із розслідування корупційного скандалу, пов’язаного зі швейцарської фармацевтичною компанією Novartis, повідомляє Associated Press.

Сесія парламенту виявилася марафонської – вона тривала 20 годин, бо розпочалася вранці у середу, 21 лютого.

Проведення розслідування підтримали урядові й опозиційні партії. Для кожного з підозрюваних були відкриті окремі скриньки для таємного голосування. Передбачається, що воно триватиме близько місяця.

Фігурантами цього розслідування є десять політиків, включно з єврокомісаром з питань міграції, екс-міністром охорони здоров’я Греції Дімітрісом Аврамопулосом, головою Центрального банку Греції, екс-міністром фінансів Яннісом Стурнарасом і двома колишніми прем’єр-міністріами країни.

Згідно із законодавством Греції, комісія повинна вивчити обвинувачення на адресу політиків, лише після цього вони можуть бути позбавлені недоторканності й постати перед судом.

Усі фігуранти корупційної справи заявляють про те, що вона є політично вмотивованою, і заперечують обвинувачення. У швейцарській компанії Novartis нагадали про те, що співпрацюють зі слідством.

Тим часом прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас заявив про те, що уряд країни не має наміру приховувувати корупційний скандал. І пообіцяв покарати тих, хто “перетворив хворобу й біль на засіб збагачення”.

Нагадаємо, представників Novartis звинувачують у даванні хабарів топ-політикам в обмін на встановлення фіксованих цін на її ліки. На думку прокуратури, такі заходи могли кошувати державі мільярди євро під час фінансової кризи.

Це розслідування стосується періоду з 2006 по 2015 роки. За даними слідства, близько 50 млн євро були виплачені фармкомпанією фігурантам цієї справи.

Джерело: https://dt.ua/WORLD/u-greciyi-stvorili-parlamentsku-komisiyu-dlya-rozsliduvannya-korupciynogo-skandalu-270113_.html