Одеситів познайомили з історією анімації Греції

70 років тому глядачі побачили перший грецький мультфільм. Ця подія стала днем ​​народження анімаційного кіно цієї країни. У Грецькому фонді культури в Одесі розповідали про історію анімаційного кінематографу і демонстрували короткометражні фільми різних років.

Історія грецького анімаційного кінематографу почалася у 1942 році, в той час, коли країна була окупована нацистами. Карикатурист Стаматіс Поленакіс створив мультфільм «Дуче розповідає». Це антифашистська сатира про Беніто Муссоліні, який бреше, щоб приховати поразку на грецькому фронті. Короткометражка побачила світ у 1945-му році.

Гостями вечора стали представники адміністративної ради Грецької Асоціації анімаційних кінематографістів – зазначив директор одеської філії Грецького фонду культури Сафроніс Парадісопулос.

Сафроніс Парадісопулос, директор Одеської філії Грецького фонду культури:
Ми запросили члена адміністративної ради Грецької Асоціації анімаційних кінематографістів, і вона представить їх роботи, тут в Одесі, і пройде показ мультфільмів з першого – 1945 року до останнього. Тут в Одесі Грецький фонд культури вперше представляє ось це анімаційне кіно. Але в минулому році в Києві в рамках Книжкового арсеналу – міжнародної виставки книг, яка проходить в Києві, ми показали там кілька фільмів теж, і паралельно ми показали грецькі комікси.
Любителям грецького мистецтва представили 11 анімаційних короткометражок.

Анастасія Дімітрі, член адміністративної ради грецького філії ASIFA Hellas:

Сьогоднішні фільми – це вибір різних, найкращих анімаційних картин, які були створені в Греції, починаючи з 1945 року. Показ завершить останній фільм, який був знятий у 2017-му році, це студентська робота, але вона отримала дуже багато призів на різних міжнародних фестивалях.
Програма вечора була вибудувана таким чином, щоб глядачі змогли простежити розвиток грецького анімаційного кіно – як з точки зору сюжетів, так і застосування нових технологій.

Анастасія Дімітрі, член адміністративної ради грецького філії ASIFA Hellas:
Кожен фільм має свої плюси, і вони всі різні, кожен подобається мені з різних міркувань. Є фільми, які відрізняються гарною графікою. Інші відрізняються анімацією. Ну і звичайно зміст і історії, які зачіпають щоденні питання і проблеми.
Член адміністративної ради Грецької Асоціації анімаційних кінематографістів підкреслила, що і в подальшому з фільмами Греції будуть знайомити любителів кіно різних міст і країн світу.

Анастасія Дімітрі, член адміністративної ради грецького філії ASIFA Hellas:
Я вважаю, що дуже важливо показувати грецький кінематограф і всі види сучасного мистецтва. Але плюс сьогоднішніх анімаційних фільмів в тому, що їх творці можуть висловити і передати свій посил, абсолютно без слів.