ЗМІ: Пентагон зацікавлений у розширенні присутності на військових базах у Греції

Американські військові ведуть переговори про розширення своєї присутності у Греції, у тому числі більш широкого використання у країні повітряних і військово-морських баз, сигналізуючи про можливе просування до східного Середземномор’я в умовах зростаючої напруженості у відносинах з Туреччиною. Про це пише газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела, передає УНН.

За словами американських чиновників, є і геополітичні, і географічні чинники, які роблять Грецію привабливим місцем для військових США. Політично відносини США і Греції перебувають на “високому” рівні, і обидві країни занепокоєні своїм партнером по НАТО, заявили чиновники у Туреччині і США. Географічно, Греція має ідеальний клімат для навчання протягом усього року і тут є як грецькі бази, так і бази НАТО.

Американські чиновники повідомили, що бачать можливість для більш широкого використання грецьких об’єктів і для розміщення тут більшої кількості військ на тимчасовій основі.

Чиновники підкреслили, що переговори, які очолює головнокомандувач Об’єднаними збройними силами НАТО Кертіс Скаперротті, є попередніми, і пропозицій про постійне розміщення військ або техніки немає. У разі розширення присутності у Греції США не збираються відмовлятися від експлуатації авіабази Інджирлік у Туреччині.

Грецькі дипломати прямо не говорили про переговори про військове співробітництво, але відзначили, що країна розташована стратегічно і вже досягла цільового показника НАТО щодо витрат на оборону у 2% від валового внутрішнього продукту.

Цей регіон також перебуває у центрі уваги інших великих держав. Китай розширив свою присутність у східному Середземномор’ї, і Росія використовує Сирію для своєї діяльності у регіоні. Греція також має давні стосунки з Росією.

Незважаючи на це, Греція є “досить непоганою ставкою”, сказав один з американських чиновників.