Наша газета – серед переможців конкурсу «Українська мова – мова єднання»

Щорічно конкурс проходить під девізом, яким став вислів Пантелеймона Куліша: «Рідне слово, рідний розум, рідна й правда буде».

Метою Конкурсу є відображення в друкованих та електронних засобах масової інформації, літературних творах, наукових роботах, рефератах учнів та студентів середніх та вищих учбових закладів України значення розвитку мовної культури в Україні як одного з вагомих чинників зміцнення духовності нації та розбудови української державності. В конкурсі беруть участь люди різного віку – від школярів до пенсіонерів. Перш за все, це журналісти, письменники, науковці, викладачі, студенти, учні, а також представники української діаспори за кордоном.

Переможці визначаються у номінаціях: «Квітни, мово наша рідна»; «Мовне багатоголосся України»; «На видноті усього світу» (українське слово за кордоном); «Країна. Витоки. Родовід»; «Рубежі подвигів і безсмертя»; «Пошук. Істина. Наука»; «Первоцвіт» (дитяча-юнацька творчість у мовній царині).

Цьогорічний фінал конкурсу проходив на кількох локаціях. Урочисте відкриття, церемонія нагородження його учасників і святковий концерт сперш проходили в затишній актовій залі Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії управління при Президентові України.

Прикметно, що разом з лауреатами ХІХ Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» відзначали й переможців Х Всеукраїнського фестивалю документального кіно «Кінологос». І такий досвід спільного підбиття підсумків, який триває вже протягом десяти років, безумовно, сприяє культурному взаємообміну і взаємозбагаченню учасників цих двох надзвичайно важливих культурно-мистецьких форумів.

Нагороджували лауреатів мовного конкурсу і кінематографічного фестивалю й наступного дня в Золотій залі Одеського літературного музею. Там же пройшла презентація проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці» (керівник проекту Катерина Калініченко, м. Полтава) й урочисте відкриття галереї вишитих портретів Тараса Шевченка, присвяченої пам’яті автора розробок схем вишивок – заслуженого майстра народної творчості Григорія Кисіля. Виставка вишитих портретів українського пророка і цитат з його поезій, до якої залучено понад 70 робіт вишивальниць з Полтави та окремих районів Полтавщини, вже побувала в 12-ти українських містах й після Одеси має продовжити свій подальший шлях Україною. На думку учасників даного проекту, образ Тараса Шевченка, його творчість, як і українська мова загалом, повинні стати для українців об’єднавчим фактором у цей досить непростий період боротьби за цілісність і незалежність Української держави.

Приємно відзначити, що серед переможців конкурсу «Українська мова – мова єднання» газета Федерації грецьких товариств України «Елліни України».