Культура, етикет і кулінарія в Афінах: що поїсти і як поводити себе з місцевими

Греки відомі своєю гостинністю до відвідувачів, а Афіни вважаються дружнім туристичним напрямком. Розуміння грецького етикету допоможе вам краще взаємодіяти з жителями і вписатися в суспільство.

Мовний бар’єр – одна з найбільших проблем для відвідувачів. Грецька мова є офіційною мовою Афін, і, хоча в більшості туристичних районів можна знайти людей, які розмовляють англійською мовою, завжди корисно мати при собі грецький розмовник або словник. Розуміння мови тіла також допоможе вам краще взаємодіяти з афінянами. Звертайте увагу на жести; наприклад, сигнал для «ОК» – використання великого пальця і вказівного пальця в Греції образливий. У греків «так» – невеликий спадний кивок – і «немає» – невеликий верхній кивок – інакше, ніж у інших народів.

У Центральних Афінах є різні заклади, починаючи від традиційних ресторанів, які зазвичай розташовані в старих районах біля підніжжя Акрополя, і закінчуючи елітними закладами в Колонакі. Якщо ви шукаєте відмінну їжу далеко від туристичної натовпу, вирушайте в тихі квартали: Кукаки, Мец або Панграті.

Обов’язково спробуйте автентичну грецьку кухню. Популярністю користуються традиційні страви: мусака (баранина і баклажани в соусі бешамель), сувлакі (шашлик і смажена баранина, свинина або коза, загорнуті в лаваш і зазвичай покриті салатом, помідорами і соусом з йогурту, цацики) і баклава (подрібнені горіхи і мед в филловом тесті). Ви можете спробувати ці та інші місцеві страви в популярних місцях, таких як традиційний ресторан Lithos, Oineas і Psaras, який є найстарішим рестораном в Плаці. За бажанням можете відвідати дорожчі ресторани, з яких відкривається чудовий вигляд.

Морепродукти теж є невід’ємною частиною афінської кухні. Найкращі ресторани, орієнтовані на морепродукти, розташовані не тільки в центрі міста, а і в рибальської гавані Микролимано.

Зверніть увагу на те, що всі рахунки в ресторанах і барах включають в себе 16-відсоткову плату за обслуговування, тому чайові не потрібні. Але при оплаті готівкою суму зазвичай прийнято округляти.