Подарунок мецената Бумбураса: в Маріуполі з’явилася Грецька площа

У Маріуполі сьогодні, 29 вересня, урочисто відкрили Грецьку площу. Захід приурочили до святкування 238-річчя міста. Подарунок жителям міста зробила родина грецького мецената Пантелеймона Бумбураса.
Реконструкція та благоустрій Грецької площі почалося у вересні 2017 року. Будівельні роботи обійшлися меценату більш ніж у 12 мільйонів гривень. Підрядником виступила БК «Гефест».

Раніше ця площа носила назву Адміністративної. Однак після того, як місцева влада підтримала ініціативу Пантелеймона Бумбураса про реконструкцію та благоустрій, площу перейменували в Грецьку.

«Щоразу, коли я приїжджаю до Маріуполя, відчуваю велику радість. Тут живуть прекрасні люди. І я радий, що можу допомагати цьому місту і його жителям. Грецька площа – це не тільки подарунок до Дня міста Маріуполя, а й данина поваги і пам’яті тим грекам, які тут жили і продовжують жити. Потрібно пам’ятати історію свого народу і по можливості робити особистий внесок у розвиток майбутніх поколінь.

Я вдячний всім, хто доклав зусиль до появи Грецької площі в цьому прекрасному сонячному місті », – сказав у своєму виступі Пантелеймон Бумбурас.

В знак подяки мер Маріуполя Вадим Бойченко вручив Пантелеймону Бумбурасу почесну нагороду «За заслуги перед містом».

Привітав маріупольців та гостей міста із відкриттям Грецької площі Посол Грецької Республіки в Україні Георгіос Пукаміссас.

 

Грецька площа в Маріуполі – один з соціально значущих будівельних проектів Благодійної організації «Фонд Бумбураса». Її загальна площа становить 2,45 гектара. В результаті реконструкції та благоустрою будівельники замінили 9,5 тисячі кв.м твердого покриття, побудували велодоріжку, пішохідний светодінамічний фонтан, встановили лавки, урни для сміття та сучасне паркове освітлення.
Крім того, була виконана реконструкція пам’ятника знаменитому художнику Архипові Куїнджи.

Нагадаємо, що меценат Пантелеймон Бумбурас також профінансував будівництво Грецької площі в селі Малоянисоль Донецької області. Її відкриття відбулося ву2017 році. Аналогічна пам’ятка є і в Одесі.