Сьогодні Республіка Кіпр святкує День Незалежності

День незалежності (Independence Day in Cyprus) — свято, що відзначається всією країною 1 жовтня з великою повагою і з розмахом. 

Святкування Дня Незалежності включають в себе проведення фестивалів, в тому числі і шкільних, військових парадів з демонстрацією урочистих церемоній. В кінці свята в Президентському палаці проводиться спеціальний публічний захід.

У другій половині 1950-х років Кіпру довелося відстоювати, в тривалій і часто насильницькій боротьбі, свою незалежність від Великобританії. Деякі дії, що вживалися в цьому напрямку, стосувалися дипломатичної політики, але деякі включали і збройний, та партизанський опір. Зіткнулися геополітичні та національні інтереси.
У січні 1959 року в Цюріху було підписано угоду між Грецією, Туреччиною, Великобританією і Кіпром, згідно якої цим територіям делегувався суверенітет.
Угода була доопрацьована і вступила у дїю 1 жовтня 1960 року. Цей День тепер відзначається, як День Незалежності Кіпру.
Кіпріоти-патріоти відчувають глибоку повагу до своїх національних традицій. Країна одягається в кольори національного прапора. Влаштовуються музичні та мистецькі заходи, присвячені історичній пам’яті про доленосні події. Пригадуються національні герої і лідери Кіпру.
Федерація грецьких товариств України протягом свого існування підтримує зв’язки України із Кіпром. Щороку вчителі новогрецької мови мають можливість підвищити свій рівень знань в одному з найкращих вищих навчальних закладів Кіпру – Педагогічному інституті у місті Нікосія.
Бажаємо,  щоб зв’язки дружби та довіри, які поєднують наші країни, міцнішали і надалі!