Дрогобицький хор «Легенда» – переможець міжнародного фестивалю у Греції

Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда» став переможцем у жанрі хорового співу міжнародного фестивалю народної музики та танцю у м. Неос Мармарас (Греція).

Про це повідомив власкор IA ZIK.

1 жовтня у Мармуровій залі Ратуші тепло вітали колектив з перемогою у престижному міжнародному творчому змаганні, побажали нових успіхів.

Нагадаємо, що хорова капела «Легенда» була створена у 1970 році при Дрогобицькому міському Будинку культури ім. І.Франка. Засновником капели був випускник Львівської консерваторії Олег Цигилик.

За керівництва Олега Цигилика «Леґенда» здобула звання «Народна хорова капела» (1975 р.), робила записи на обласному та республіканському телебаченні.

Протягом 1970-1980 рр. колектив був лауреатом І та ІІ Всесоюзних фестивалів народної творчості, нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради України.

У 1986 році «Легенду» очолив новий керівник – Ігор Циклінський.

Репертуарна політика орієнтована на сучасну українську та зарубіжну музику. Хор починає активно брати участь у різноманітних фестивалях і конкурсах країн Європи.

За період п’ятнадцяти років «Легенда» була учасником понад двадцяти найпрестижніших міжнародних хорових конкурсів, здобуваючи на них переконливі перемоги.

Під керівництвом І. Циклінського «Легенда» здійснила записи трьох компакт-дисків: «Камерний хор «Легенда» (2002 р.), «Михайло Вербицький. Літургія» (2002 р.), «Різдво з «Легендою» (2008 р.), а також вийшли друком числення нотні збірники з репертуару хору.

Плідна творча діяльність і вагомі мистецькі здобутки хор були помічені і високо оцінені очільниками рідного міста. У 2002 році рішенням сесії Дрогобицької міської ради «Легенді» надали статус муніципального камерного хору, що у значній мірі сприяло зміцненню кадрового складу співаків і, водночас, поставило нові мистецько-професійні завдання.

Капела «Легенда» є засновником та організатором регіонального конкурсу хорів ім. Є. Козака (2008, 2013 рр.), організатором хорового фестивалю «Хваліте Господа з небес» (з 2001 року).

Хор «Легенда» був і є доброю школою для хористів, творчою навчальною лабораторією, звідки вийшли відомі на Україні та за її межами диригенти і співаки.

Після численних творчих злетів у колективі настала криза, і хор розпався. У жовтні 2013 року художнім керівником муніципального камерного хору «Леґенда» стала випускниця Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка, колишня співачка (з 1986 року), згодом хормейстер та з 2003 року – директор хору «Легенда» Наталія Самокішин. Саме завдяки її старанням та наполегливій праці, вмінню працювати з людьми, жертовності та любові до хорового колективу вдалось зберегти «Легенду».

З приходом нового керівника відбулось якісне повне оновлення творчого складу – до колективу «Легенда» прийшла обдарована молодь, хористами стають викладачі та студенти музичних закладів Дрогобича, а репертуар поповнився цікавими творами вітчизняної та зарубіжної класики, сучасних композиторів.