Звернення до лідерів, активістів грецьких товариств та до греків України

Дорогі друзі! Надзвичайний та Повноважний Посол Грецької Республіки в Україні пан Георгіос Пукаміссас виступив з ініціативою встановлення меморіальної дошки на Будинку-Садибі князя Костянтина Іпсіланті, який розташовано у м.Києві на вул. Івана Мазепи, 6-А.

У цьому Будинку провів останні роки свого життя з 1807 до 1816 роки Великий патріот Греції, один із найактивніших учасників національно-визвольного руху грецького народу проти османів Костянтин Іпсіланті (1760-1816 ). З цього будинку йшли на Святе діло – Визволення Греції від османів – четверо його синів: Олександр, Дмитро, Георгій, Микола, які у 1821 році підняли прапор боротьби за Свободу Еллади, і це стало початком грецького національно-визвольного руху.

За попередніми підрахунками,  меморіальна дошка коштуватиме в межах 5.500 євро. Перші внески вже зробили пан Георгіос Пукаміссас та Голова Благодійної організації «Фонд Бумбураса» пан Пантелеймон Бумбурас.

Рада Федерації грецьких товариств України звертається до усіх небайдужих греків та філеллінів, до усіх, хто шанує пам’ять про героїв Грецької революції, з проханням підтримати ініціативу Посла Грецької Республіки в Україні та  долучитися до збору коштів на виготовлення та встановлення меморіальної дошки, присвяченої Князю Іпсіланті. Дорогі друзі, не будьте байдужими і зробіть свій маленький внесок в збереження нашої спільної історії.

Розрахунковий рахунок Федерації грецьких товариств України.

Банківські реквізити:

р/р 26003000102667

ПАТ «Укрсоцбанк»

МФО 300023

ОКПО 21991756

Призначення платежу: безоплатна спонсорська допомога на виготовлення та встановлення меморіальної дошки, присвяченої Князю Іпсіланті.