Привітання Заступника Міністра закордонних справ Греції Теренса Ніколаоса Куіка з нагоди Дня “Охі”

Щоразу, всі ми – греки і гречанки в Греції і в усьому світі – згадуємо перші поразки фашистського блоку у Другій світовій війні. Першою перемогою вільного світу проти фашизму була переможна атака грецького клинка, що нагрянула на італійські автомати з душею, яка була сповнена готовності до самопожертви заради захисту батьківщини наших ідеалів.

Грецький солдат у простому зимовому обмундируванні кидався в снігові замети на горі Піндос, борючись проти повністю екіпірованих і переважаючих у чисельності дивізій альпіністів, вірячи в святість нашої нації. Це єдине, що може пояснити історичний тріумф греків в боротьбі проти тиранії.

Протягом тисячоліть греки, маючи вищу цінність, отриману від предків, справедливість, б’ються, породжуючи перемоги. Саме це почуття утримало меч в руках греків під Фермопілами і клинок – в горах материкової Греції, крізь століття захищало волелюбність грецького духу і його плоди: демократію, політику і цивілізацію.

І це пояснює нерозривний потужний зв’язок греків всієї планети зі своєю батьківщиною – тим осередком, який зберігає нашу історичну сутність. Це риса грецької ідентичності, яка тримає нас разом після стількох міграційних циклів протягом століть. Завдяки цьому греки здобули перемогу над італійцями і в марафонської битві, ставши в першу лінію захисту цінностей, які породили просвітництво та сучасну західну культуру.

Ми, греки всього світу, всередині національних кордонів і за їх межами, святкуємо день «ОХІ», віддаючи данину честі Греції, яка у важкі моменти залишається єдиною і відповідає, як і завжди, своєму історичному призначенню.

Тому я закликаю вас всіх разом відсвяткувати тріумф єдиної і гордої грецької нації! І вигукнемо ж гордо все разом: ХАЙ ЖИВЕ ОХІ! Хай живуть ГРЕКИ! ХАЙ ЖИВЕ ГРЕЦІЯ!