Албанські поліцейські вбили грека під час перестрілки

Інцидент стався в той момент, коли жителі села, в основному греки, відзначали вступ Греції у Другу світову війну Албанські спецпризначенці застрелили мешканця етнічного грецького села, розташованого неподалік від кордону із Грецією. Про це повідомляє місцеве видання Ekathimerini.

Етнічний грек Константинос Кацифас був вбитий в перестрілці, яка розпочалася після того, як албанські поліцейські зняли прапор Греції, що його встановили на місцевому кладовищі часів Другої світової війни. Як повідомляється, Кацифас відкрив вогонь по правоохоронцям, що знімали прапор. Після цього в конфлікт втрутилися спецпризначенці. Албанська поліція стверджує, що під час конфлікту Кацифас був одягнений у військову форму, і що він кількома пострілами потрапив в поліцейський автомобіль. Інцидент стався в той момент, коли жителі села, в основному греки, відзначали вступ Греції у Другу світову війну в 1940 році.

Грецькі ЗМІ повідомляють про протести, які почалися перед посольством Албанії в Афінах. Міністерство закордонних справ Албанії розповсюдило заяву, в якій висловило свій жаль у зв’язку з подією, що сталася напередодні, коли грек був застрелений албанською поліцією. Відомство наголосило, що політизація цього питання є невиправданою, і йдеться в даному випадку про випадок екстремальної агресії. «Ми запевняємо наших сусідів, що Албанія – це безпечна та мирна країна для всіх її громадян, у тому числі грецької національності», – зазначило албанське МЗС. Грецьке МЗС, в свою чергу, заявило, що очікує подробиць інциденту від влади Албанії.