Із Греції в Македонію вперше за 12 років вирушив літак

На борту літака, який вперше за останні 12 років прилетів у Скоп’є з Афін, перебував віце-прем’єр-міністр Македонії Бужар Османі. 

1 листопада з Афін (Греція) у Скоп’є (Македонія) вперше за останні 12 років здійснив переліт авіалайнер. Про це повідомляє EUobserver. На борту літака перебував віце-прем’єр-міністр Македонії Бужар Османі. Рейс виконала грецька авіакомпанія Aegean Airlines, яка надалі здійснюватиме польоти між двома країнами двічі на тиждень. Видання зазначає, що багаторічна перерва у польотах між країнами пов’язана з назвою Македонії, яку Греція вважає своїм етнонімом.

Суперечка між Македонією та Грецією тривала понад 25 років. 12 червня 2018 року прем’єр-міністри Македонії та Греції Зоран Заєв та Алексіс Ціпрас оголосили, що новою конституційною назвою Республіки Македонія стане “Північна Македонія”. Домовленість привітали в НАТО і Європейському союзі. Президент Македонії Георге Іванов відмовився підписувати рішення уряду країни про перейменування, але парламенту вдалося подолати його вето. 30 вересня перейменування країни підтримали на консультативному референдумі 91,46% тих, хто взяв у ньому участь, за підсумками підрахунку 100% бюлетенів. Однак явка становила 36,91% за необхідного мінімуму у 50%.

19 жовтня парламент Македонії більшістю голосів підтримав зміни до конституції, які дадуть країні нову назву – Північна Македонія. Для завершення процедури парламент має провести ще два голосування – потрібна підтримка більшості і конституційної більшості.