Георгій Костоправ та Сумщина

9 листопада виповнюється 115 років від дня народження талановитого поета, журналіста, громадського діяча, засновника національної літератури греків України Георгія Антоновича КОСТОПРАВА (1903–1938). Доля поета склалася трагічно: він став безвинною жертвою сталінських репресій, місце його поховання невідоме.

 

Ім’я Георгія Костоправа тісно пов’язане з Сумщиною. Шістнадцять місяців була його дружиною і п’ятдесят п’ять років – вдовою наша землячка Ольга Євгенівна Маслакова (1915–1992), яка до кінця життя мешкала у Сумах. Вона багато зробила для реабілітації свого чоловіка, зберегла його листи та архів. На жаль, після смерті Ольги Євгенівни усі документи зникли. Члени Сумського обласного товариства греків «Відродження» вже багато років ведуть пошук цих матеріалів. Завдяки підтримці Асоціації грецьких товариств України до 25-ї річниці від дня смерті дружини поета на могилі Ольги Євгенівни у Сумах був установлений новий пам’ятник, що увічнив пам’ять про родину Костоправів.

На базі Грецького національного інформаційно-культурного центру, який з 2013 року діє у відділі мистецтв Сумської обласної наукової бібліотеки, зараз експонується виставка до ювілею поета. Окраса експозиції – поетична збірка Георгія Костоправа «Здравствуй, жизнь!» з автографом його дружини Ольги Євгенівни. В експозиції також представлені цікаві публікації сумського історика-краєзнавця М. О. Манька, присвячені зв’язкам родини Костоправів з нашим краєм.