У Маріуполі освятили в’їзний знак зі скульптурою Митрополита Ігнатія

У Маріуполі освятили в’їзний знак зі скульптурою Митрополита Ігнатія. Пам’ятник встановлено на в’їзді до міста з боку траси Маріуполь-Бердянськ. Проект виконано за рахунок міського бюджету та Фонду розвитку Маріуполя, основним донором якого є Група Метінвест. Загальна сума інвестицій – близько 7,5 млн грн.

Чотирьохметрова скульптура Святителя буде символічно вітати всіх, хто в’їжджає до міста. Пам’ятний знак доповнюють дві художні інсталяції з написом: «Маріуполь» українською та грецькою мовами. Написи виконано в жовто-синіх тонах. Біля кожної зроблена пішохідна зона з відповідним орнаментом народної культури.

На заході були присутні міський голова Вадим Бойченко, мер Кітносу Гардеріс Стаматіс та Президент асоціації кіпріотів Антоніс Кок’ясменос.

За словами Вадима Бойченка, скульптура символічна, як для Маріуполя, так і для Кітносу. Адже Митрополит Ігнатій, народжений на острові Кітнос, привів на територію Приазов’я греків та назвав наше місто на честь Святої Діви Марії.

Фігура Митрополита Ігнатія об’єднує нас. Два роки тому ми передали мощі Святого на його батьківщину – острів Кітнос. Це поклало початок нашій співпраці. Сьогодні ми, спільно з гостями з Кітносу, освячуємо в’їзний знак зі скульптурою Святителя в Маріуполі. Це символічна подія для двох наших міст, яка свідчить про те, що ми шануємо та поважаємо нашу історію і на її основі будуємо діалог та співпрацю сьогодні,
зазначив міський голова.

Гардеріс Стаматіс підкреслив, що він з великою повагою ставиться до постаті Митрополита Ігнатія.

«Ця людина зіграла роль другого Мойсея для греків, які переселилися з Криму до Маріуполя. Зараз ми розвинули особливі, дружні відносини з Маріуполем і ми відчуваємо себе тут, як вдома», – запевнив мер Кітносу.