Дні греків Приазов’я: презентація дослідження викладача новогрецької мови Ефі Макрі

20 листопада на факультеті грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету відкрився VI Тематичний цикл заходів «Дні греків Приазов’я», націлений на популяризацію матеріальної і духовної культури, мови та літератури греків Приазов’я серед молоді регіону.

Організатором культурного проекту виступає кафедра грецької філології та перекладу за підтримки Генерального консульства Грецької Республіки в Маріуполі, Федерації грецьких товариств України і Маріупольського товариства греків.

А 21 листопада викладач Координаційного офісу з питань грецької освіти при Генеральному консульстві Греції в Маріуполі Ефі Макрі провела відкриту лекцію на факультеті грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету. Вона презентувала результати свого дослідження на тему «Викладання грецької мови в навчальних та культурних закладах Маріуполя».

Дослідниця відзначила важливість вивчення новогрецької мови, бо вона об’єднує грецьку діаспору по всьому світу. У той же час збереження урумського і румейського діалектів сприяє усвідомленню етнічної приналежності греків Приазов’я.

Під час наукової роботи дослідниця вивчила велику кількість першоджерел, які надали Маріупольський краєзнавчий музей, Федерація грецьких товариств України та МДУ. У процесі дослідження вони були перекладені грецькою мовою і, таким чином, введені у науковий обіг. Допомогу у перекладі матеріалів, які мають велику наукову цінність, надали викладачі кафедри грецької філології та перекладу і студенти спеціальності «Переклад (новогрецька)».

 

Ефі Макрі подякувала викладачам і студентам факультету грецької філології та перекладу за допомогу у дослідженні та окреслила його актуальність для сучасної грецької педагогіки й організації викладання грецької мови у численній грецькій діаспорі.