Урумською наживо: Київ (ФОТО)

Мова — запорука iснування народу.

 Захищаючи рiдну мову, ти захищаєш свiй народ,

 його гiднiсть, його право на iснування, право на майбутнє.

Не ухиляйся вiд цiєї боротьби…

Це наш iсторичний обов’язок, виправдання нашого перебування на цьому свiтi.

Василь Іванишин

 

Завдяки підтримці Українського культурного фонду у Києві, у галереї «Дукат»,  17 листопада наживо лунала урумська мова.

 

Гості заходу, що відбувався в рамках проекту “Збереження мовного та культурного надбання греків Надазов’я”, почули пісні, вірші та казки урумською мовою, а також стали свідками прем’єри урумської відео-абетки, знятої на вірші урумської поетки Кирікії Хавана. Але першими, на предпрем’єрі, відео побачили студенти та викладачі кафедри тюркології Київського національного університету, які схвально відгукнулися про результати роботи.

 

На гостей чекала цікава програма: виступ поетки Кирікії Хавана із Старогнатівки, ансамбль “Пештеш” (с.Гранітне) заспівав урумських пісень у супроводі урумських танців, казкар Федір Майхапар оповів казку урумською мовою, Олександр Рибалко – ідейний натхненник та рушійна сила проекту – розповів про урумську мову та презентував результати роботи команди та всіх, хто приходив на допомогу чи надавав підтримку.

 

Слід зазначити, що захід, який був зорієнтований на ілюстрацію зразків урумського фольклору у виконанні його носіїв, зібрав багато відвідувачів, серед яких як надазовські греки, що проживають у Києві, так і ті, хто просто цікавиться культурою та мовою греків України.

Прес-служба ФГТУ.