Україна зібралася залучити інвестиції на будівництво автомагістралі в Грецію

Україна у співпраці з Болгарією, Румунією і Грецією працює над проектом будівництва автомобільної дороги від Одеси до Греції, яка повинна стати складовою частиною Чорноморської окружної автомагістралі та Транс-Європейської мережі TEN-T.

Інформація про проект будівництва дороги Одеса-Румунія-Болгарія-Греція/Туреччина обговорювалася з представникам Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР) в Міністерстві інфраструктури України.

На зустрічі зокрема були обговорені актуальні інфраструктурні проекти, куди можуть бути залучені інвестиції з боку ЧБТР.

Вперше про плани будівництва швидкісної автомагістралі між Україною та Грецією через Румунію і Болгарію було заявлено в березні 2017 року. Тоді глава Мінтрансу Болгарії в ході засідання Європейської конференції по транспортним інвестицій повідомив про готовність Болгарії брати участь в цьому проекті.

Пізніше, в квітні того ж року, міністр інфраструктури України Володимир Омелян поінформував, що направив запрошення колег-міністрів з Болгарії, Румунії, Греції взяти участь в першому раунді “консультацій з питання будівництва нового автобану з Греції в Україну”.

Говорилося про можливість реалізувати проект до 2022 року.