«Українські виміри Кавафіса»: Одеса (ВІДЕО)

Під такою назвою в Одесі відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 155-річчю від дня народження видатного грецького поета. Кавафіс – це свого роду надбання літератури 20 століття, упевнені багато дослідників. Познайомитися з творчістю поета і послухати його вірші одесити змогли, відвідавши Грецький фонд культури.

У Грецькому фонді культури розповідають, Кавафіс – це саме той поет, творчість якого має бути відома кожній людині. Тому протягом останніх п’яти років в Одесі, Харкові, Маріуполі, Сімферополі та інших містах України грецькі організації провели чимало заходів, лекцій, виставок, присвячених цьому автору.

Тут зібралися шанувальники творчості поета, які декламували його вірші в оригіналі і перекладі і міркували про особу автора.

Серед тих, хто з вдячністю називав Кавафіса своїм учителем, був і Йосип Бродський. Нобелівський лауреат перевів чимало віршів грецького творця.

Для творчості Кавафіса немає державних кордонів і культурних стереотипів, вважають літературознавці. Його поезія буде близька по духу людям різних поколінь і різних країн.

Кавафіс – один з найбільших поетів, які писали новогрецькою мовою, нащадок старовинного константинопольського роду. Він отримав визнання як яскравий і самобутній автор. талант його розкрився порівняно пізно, вже в зрілі роки, і кращі твори були написані після сорока років. Як правило, це короткі твори – лірика, епіграми і, звичайно, вірші, навіяні епізодами давньої історії.

Помер Кавафіс в Олександрії 29 квітня 1933 року. Але його творчість продовжує жити. І літературознавці впевнені, поезія грецького автора буде настільки ж актуальна і популярна і в майбутньому.