Георгій Побідоносець повернеться до Маріуполя у вигляді скульптури

Команда українських майстрів-скульпторів, на чолі з відомим сучасним майстром Петром Антипом втілює образ Георгія Побідоносця в граніті і бронзі для Маріуполя.

Слід нагадати, що чудотворна ікона великомученика Георгія Побідоносця (Балаклавська) багато років оберігала Маріуполь. Зараз рельєфна ікона Святого Георгія розміром – у висоту 107 см, в ширину 82 см., яка є пам’ятником візантійського мистецтва середини XI ст., зберігається у Національному художньому музеї України в Києві.

На честь Святого Георгія на Грецькій площі в Маріуполі планується встановити стелу з литою фігурою Святого Георгія загальною висотою близько 9 метрів із зображенням десяти клейм «буття» про життя і муки. На стелі буде встановлена ​​скульптура заввишки 2,2 метра і вагою 29 тонн, яка частково повторить образ великомученика, привезений греками до Приазов’я.

Разом із Петром Антипом маріупольського Георгія ліплять скульптор і ливарник з Харкова Олександр Сердюк і майстер Микола Бірічинскій.

За словами автора, зараз скульптура виконана в гіпсі і готується під лиття з бронзи. Її висота разом з колоною досягне 9 метрів, «зростання» самого Георгія Побідоносця – 2,2 метра.

«Працюю в стилі авангард, але ця робота класична. На вашій Грецькій площі вже закладений для Георгія Побідоносця фундамент. Думаю, що місту наша робота буде передана влітку », – зазначив скульптор.

В цілому, роботи над Георгієм Переможцем триватимуть близько року.

“На гранітній колоні буде стояти Георгій Побідоносець. Скульптура не в усьому схожа на ікону, бо лик рельєфний, а наша робота об’ємна. Буде зображено і житіє великомученика. Думаю, що це буде хорошим символом для Маріуполя – місто засноване греками, з якими і «прийшла» ця ікона “, – розповів MRPL.CITY Петро Антип.