«Я не можу допустити, щоб люди, які опинилися у важких життєвих обставинах, утратили віру»

Пантелеймон Бумбурас, грецький бізнесмен, президент Асоціації грецьких підприємців та підприємств в Україні, останні двадцять років живе й працює в нашій державі. Вважає себе її патріотом і відчуває необхідність допомагати українцям. 2016 року він заснував благодійну організацію Фонд Бумбураса

З паном Пантелеймоном ми зустрілися на території Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь». І це не дивно, адже грецький доброчинець постійно надає гуманітарну лікарську допомогу військовому госпіталю. Наприклад, нещодавно його фонд передав понад вісім тисяч флаконів антибіотику широкого спектру дії грецького виробництва. За словами керівництва госпіталю, цей антибіотик наразі є найбільш запитаним

І це вже не перша допомога відомого грецького доброчинця військовим із району ООС, які лікуються у військово-медичних закладах України.

Пантелеймон Бумбурас більше як двадцять років живе й працює в Україні. 2014 року, до того як російські війська окупували Крим, він був почесним консулом Греції в Криму. Російські посадовці пропонували Пантелеймону лишитися працювати в Криму й надалі, проте він чітко відповів: «Мене Україна прийняла, і Україна для мене є другою батьківщиною».

На початку війни українській армії багато чого не вистачало, особливо гостро постала проблема щодо забезпечення медичними препаратами. Пан Бумбурас не залишився осторонь цієї проблеми, він став передавати гуманітарну допомогу — кровоспинні засоби, знеболювальні препарати, антибіотики широкого спектру дії. Усі фармацевтичні ліки були грецького виробництва. Лікарі давали йому переліки необхідних ліків та медичних засобів, і він оперативно реагував на кожне їхнє звернення.

 

Начальник Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук:

— Пантелеймон Бумбурас є одним зі справжніх патріотів-волонтерів, який, хоча за національністю грек, вважає Україну своєю другою батьківщиною й надає мільйонну допомогу військовим госпіталям. Кілька разів на рік ми отримуємо суттєву медичну допомогу від Пантелеймона Бумбураса. Усі медичні препарати досить високої якості. У нас не зафіксовано моментів, коли хтось із пацієнтів, яких ними лікували, мав якісь побічні дії. Ми дякуємо Пантелеймонові Бумбурасу за допомогу й сподіваємося на подальшу співпрацю.

 

Пантелеймон Бумбурас надавав неодноразову фінансову підтримку військовим госпіталям у Києві, Маріуполі, Дніпрі, Донецьку й Одесі у вигляді медичних препаратів та медичного обладнання.

Загальна сума допомоги, яку Пантелеймон Бумбурас надав військовим госпіталям із 2015-го по 2018 рік, становить понад 11 млн грн.

Програма забезпечення ліками військових госпіталів існує й донині. І пан Пантелеймон особисто її контролює.

Відомий грецький волонтер допомагає не лише ліками й медичним обладнанням військовим госпіталям. Його будівельна компанія була однією з тих, які будували взводні опорні пункти в районі Маріуполя.

Пан Пантелеймон зазначає: «Я розумію, що будь-яка допомога українським військовим украй важлива для них. Я живу й працюю в Україні, тому не можу залишитися байдужим до людей, які потребують допомоги. Ми обов’язково й надалі допомагатимемо якісними ліками».

У наш час грек Пантелеймон Бумбурас став справжнім янголом-охоронцем для наших військових. Саме завдяки його допомозі сотні поранених українських військових дістали шанс на повноцінне життя.

Крім допомоги військово-медичним закладам, Пантелеймон Бумбурас надає кошти на відпочинок та освіту дітей із малозабезпечених сімей, підтримує вивчення грецької мови в університетах і школах, займається будівництвом і реставрацією історичних пам’яток.

«Хочу, щоб мої діти, онуки та грецький народ пишалися моїми вчинками», — зазначає пан Пантелеймон. І це, мабуть, головний сенс життя Людини з великої літери, волонтера, справжнього друга України.

Волонтерська діяльність грецького мецената не залишилась поза увагою керівництва нашої країни. 2016 року, під час заходу за участю Президента України Петра Порошенка Пантелеймона Бумбураса було нагороджено відзнакою від Міністерства оборони за внесок у розвиток Збройних Сил України.

Олена КРУГЛЄНЯ, «Народна армія»