З Ювілеєм, дорога Олександро Іванівно!

Сьогодні голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи святкує свій ювілей

Чуйний лідер, ініціатор нових проектів, приклад для наслідування і невичерпне джерело енергії.

Не дарма кажуть, що без минулого немає майбутнього. Безліч проектів, спрямованих на підтримку і розвиток грецької діаспори реалізовані в Маріуполі саме завдяки Олександрі Іванівні Проценко-Пічаджи. Ця людина зберегла кожну частинку великої історії приазовських греків і робить все можливе, щоб грецький народ у нашому регіоні мав свій розвиток і культуру.

Особливе місце в її серці займають діти. При її безпосередній участі організовано багато олімпіад для школярів з історії, мови та культури Греції. Подарунки та гуманітарна допомога для сімей-переселенців і для тих, хто опинився в складних життєвих обставинах.

Величезна її заслуга в тому, що про греків Приазов’я знають далеко за межами України. Вона успішно застосовує свої дипломатичні якості, щоб лобіювати інтереси національних меншин на міжнародному рівні.

Творчі фестивалі, пісенні конкурси, книги про знаменитих греків: Олександра Іванівна робить все можливе, щоб показати весь колорит, красу і самобутність грецького народу.

Можу з упевненістю сказати, що сьогодні мова наших дідів і прадідів відроджується, як, втім, і музика, танці і всі національні традиції саме завдяки її зусиллям і старанням.

Величезна заслуга Олександри Іванівни в тому, що вона в рамках дружніх відносин з одним з найбільших грецьких меценатів – Фондом Бумбураса, підтримує обдарованих дітей. Олімпіади, освітні лекторії, конкурси з подарунками та заохочувальними призами, щоб виховати в наших дітях любов до рідної мови і культури предків. З моменту початку збройного конфлікту тисячі сімей отримали гуманітарну допомогу, а діти – можливість повноцінно вчитися і все необхідне для цього. Більш того, їй вдалося зацікавити представників Фонду проінвестувати проекти реконструкцій Грецької площі в Маріуполі і подібних об’єктів в грецьких селищах. Особлива роль цієї жінки полягає в підтримці жителів, які опинилися заручниками військового конфлікту. Її допомога переселенцям, цілим селищам, розташованим на лінії розмежування.

Спасибі вам велике! Міцного здоров’я, сил, енергії та успіхів у Вашій світлій, добрій і такій нелегкій місії. Схиляюся, перед Вашою мудрою життєвою позицією!

З повагою,

секретар Маріупольської міської ради

Степан МАХСМА.