Фільм “Фаворитка” грецького режисера Лантімоса став лідером за кількістю номінацій на премію BAFTA 2019

Фільм “Фаворитка” грецького режисера Йоргоса Лантімоса став лідером за кількістю номінацій

Став відомий повний список номінантів на премію Британської академії кіно і телевізійних мистецтв (BAFTA 2019). Він був опублікований на сайті організації. Зазначимо, що 72-а церемонія нагородження премії, яку називають “британським Оскаром”, відбудеться в Лондоні 10 лютого, а її ведучою призначена Джоанна Ламлі.

Фаворитом майбутньої церемонії виявилася стрічка “Фаворитка” грецького режисера Йоргоса Лантімоса, яка потрапила в 12 номінацій. По сім номінацій отримали фільми “Богемська рапсодія”, “Людина на Місяці”, “Рома” і “Зірка народилася”.

Церемонія вручення кінематографічних нагород BAFTA поряд із присудженням премії Золотий глобус, яка вже відбулася в Каліфорнії, є своєрідною генеральною репетицією Оскара. Вперше премія була вручена в 1948 році в Лондоні. Лауреати в якості призу отримують Золоту маску.

Дещо про фільм

Грецький режисер Йоргос Лантімос, володар премії Каннського кінофестивалю і номінант на “Оскара”, автор “Лобстера” і “Священного оленя”, цієї осені випускає новий фільм. “Фаворитка” – перша в біографії знаменитого режисера історична трагікомедія. У головних ролях, як завжди у Лантімоса, провідні голлівудські актори – цього разу це Емма Стоун і Рейчел Вайс.

Дія “Фаворитки” відбувається в XVIII столітті. У центрі сюжету – “підкилимні” політичні інтриги в епоху правління королеви Анни. У версії Лантімоса країною, по суті, правлять дві жінки: формально – королева Анна, яка трохи не в собі (її грає актриса Олівія Колман), а насправді – леді Сара Черчілль у виконанні Рейчел Вайс. Третя героїня, яка також прагне влади – кузина Сари Черчілль, Абігейл (її грає Емма Стоун).