У Греції вперше за 10 років підвищують мінімальну зарплату

Мінімальна зарплата в Греції була скорочена на 22% в 2012 році. Тепер її підвищують на 11%.

Глава уряду Греції Алексіс Ціпрас оголосив у понеділок, 28 січня, про підвищення мінімальної місячної зарплати в країні з 1 лютого на 11%, до 650 євро з нинішніх 586 євро, пише ТАСС.
“Після десяти років скорочень ми приступаємо до підвищення мінімальної зарплати, яка складе €650 на місяць”, – підкреслив прем’єр.

Ціпрас також повідомив, що скасовується і введена на вимогу міжнародних кредиторів для молоді у віці до 25 років ще більш низька, ніж мінімальна зарплата, ставка оплати праці в €510 на місяць. В результаті, платня для цієї категорії населення зросте на 27%.
За підрахунками Мінфіну країни, завдяки оголошеним заходам підвищення зарплат має відбутися у майже 600 тисяч працівників.
Прем’єр також повідомив, що з понеділка починається і процес повернення Греції на вільні фінансові ринки за рахунок випуску п’ятирічних облігацій. За словами Ціпраса, ця подія спростовує твердження грецької опозиції про те, що Греція не може отримати доступ до фінансових ринків.
Нагадаємо, мінімальна зарплата в Греції була скорочена на 22%, до 586 євро в 2012 році, коли Греція боролася з рецесією.
Тим часом у Греції тривають масові протести. 20 січня в Греції десятки тисяч людей вийшли на мітинг проти угоди з Македонією про перейменування балканської країни. Під час протестів постраждали 25 поліцейських, також чотири людини були госпіталізовані через проблеми з диханням після розпилення газу. Перед голосуванням біля парламенту Греції було затримано більш як 130 чоловік.
А сьогодні сотні фермерів заблокували одну з національних трас країни.