Сьогодні виповнилося б 88 років від дня народження Аркадія Проценка

У день свого 86-річчя, 6 лютого 2017 року, пішов з життя почесний громадянин Маріуполя і почесний краєзнавець Донбасу, член Національної Спілки журналістів та Національної Спілки краєзнавців України Аркадій Дмитрович Проценко.

Жителям Маріуполя він відомий як автор книг «Записки маріупольського краєзнавця», «Вулицями старого Маріуполя», «Феоктист Хартахай: народний просвітитель», «Давид Хараджаєв: благодійник і громадський діяч», «З життя Кобзаря», «Митрополит Ігнатій: Мойсей маріупольських греків»,«Пушкін у Приазов’ї»,« Архип Куїнджі»,«Маріупольський рік Серафимовича » і цілого ряду інших.

Завдяки його особистому архіву в Маріуполі при Центральній бібліотеці імені Володимира Короленка створений перший літературний музей.

Багато років тісної творчої співпраці з Проценка А.Д., десятки його статей на сторінках «Еллінів України» – назавжди залишаться у золотому фонді редакції, ставши надбанням всіх греків України.

Він любив Маріуполь – розумом вченого і романтичним серцем поета. Неможливо уявити собі наше місто, його історію, його минуле без Аркадія Дмитровича. Багато років життя він присвятив вивченню історії, побуту та культури Маріуполя, і незмінно з-під його пера народжувалися яскраві, захоплюючі розповіді про дні минулі, про чудових людей, які прославили наш Приазовський край.

Він був ніжним і відданим сином грецького народу України, трепетно ​​вивчав і зберігав його неабияку історію.

Пам’ять про нашого друга, краєзнавця, вченого, патріота і просто Людину завжди буде жити в наших серцях.

Прес-служба ФГТУ.