У Греції профільний комітет парламенту підтримав вступ Македонії до НАТО

Постійний комітет з питань національної оборони та закордонних справ парламенту Греції підтримав протокол про вступ Республіки Північна Македонія в НАТО.

Трансляцію засідання комітету вів телеканал Vouli, – передає НВ.

Більшість членів комітету проголосували за схвалення внесеного МЗС Греції законопроекту Ратифікація протоколу до Північноатлантичного договору про приєднання Республіки Північна Македонія.

Парламент Греції в п’ятницю, 8 лютого, проведе голосування по протоколу, який відкриває шлях до вступу Північної Македонії в НАТО.

Протокол про приєднання був затверджений послами НАТО і тепер у Брюсселі визначають дату його підписання.

Таким чином, Північна Македонія могла б стати членом НАТО вже на липневому саміті, якщо інші союзники також прискорять процедури ратифікації. Зазвичай процес ратифікації триває рік.

Нагадаємо, 25 січня парламент Греції проголосував за ратифікацію угоди про зміну назви Македонії.

У червні 2018 року Македонія та Греція підписали історичну угоду, згідно з якою Македонія змінить свою назву на Північну Македонію. Натомість Афіни розблокували переговори про приєднання Македонії до НАТО і до Європейського Союзу. Спори країн щодо назви Македонія тривали з 1990-х років.

30 вересня 2018 року жителі Македонії голосували на референдумі з питання про перейменування країни.

20 жовтня 2018 року парламент Македонії проголосував за перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

11 січня парламент схвалив внесення поправок до Конституції, що передбачають зміну назви країни з Республіки Македонія на Республіку Північна Македонія.