У Маріуполі відзначили Міжнародний день грецької мови (ФОТО)

… Поки живе мова – житиме й народ, яко національність …

От чому мова завжди має таку велику вагу в національному рухові,

от чому ставлять її на перше почесне місце серед головних наших питань.
(Іван Огієнко‎)

Сьогодні, 10 лютого, Федерація грецьких товариств України у співпраці з Генеральним Консульством Греції у Маріуполі, Офісом координатора з питань грецької освіти у Маріуполі, Маріупольським товариством греків у ГКЦ “Меотида” провели урочистий захід із нагоди Всесвітнього Дня грецької мови.

З самого ранку святково вбрані учні Маріупольської грецької недільної школи вітали всіх на порозі Грецького Культурного центру «Меотида» та поздоровляли зі святом. Гамірними коридорами «Меотиди» в цей день снувала дівчата у традиційному грецькому вбранні, милували око барвисті жовто-блакитні кульки, лунала грецька музика, панувала надзвичайно приємна атмосфера – своєрідний греко-український мікс.

«Неймовірні відчуття, коли усвідомлюєш, що греки України приєдналися до святкування Міжнародного Дня грецької мови – мови, яка об’єднує греків США, Німеччини, Австралії та усіх інших країн, де є грецькі діаспори», – прокоментувала захід учитель новогрецької мови спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови №8 смт Сартана Лілія Чайка.

На гостей свята чекала різноманітна програма: розповідь про національного поета Греції Діонісіоса Соломоса, цікавинки про грецьку мову, пісні, вірші, танці, конкурси, інтелектуальна гра “Що? Де? Коли?” тощо. Діти розповідали про значення грецької мови та її дивовижну красу. Наголосили, що мова – не лише засіб спілкування, знакова система, а й глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків.

Підсумовуючи святкування Міжнародного дня грецької мови завідувачка відділу освіти виконкому ФГТУ Олена Добра констатувала: «Сьогоднішній захід дав можливість присутнім не тільки ознайомитися з історією його виникнення, але й  довів, що грецька мова – це духовна святиня, яка сприятиме розвитку у дітей почуття національної гідності, а також  вихованню  любові до національних традицій та народної мудрості».

Дійсно, народна мудрість стверджує: «Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина». Без знання рідної мови людина не здатна повноцінно відчувати себе частиною власного народу. Тож бажаємо всім ґречно ставитися до слова мовленого й писаного, вірити в слово й довіряти слову, триматися за слово й дотримуватися слова.

Василиса ГРЕКОВА.

ФОТОРЕПОРТАЖ