Всесвітній день грецької мови відзначили у різних куточках України

… Поки живе мова – житиме й народ, яко національність …

От чому мова завжди має таку велику вагу в національному рухові,

от чому ставлять її на перше почесне місце серед головних наших питань.
(Іван Огієнко‎)

8 лютого 2019 року спеціалізованій школі з поглибленим вивченням новогрецької мови № 8 (смт Сартана) відбулося  урочисте  свято, присвячене Міжнародному дню новогрецької мови.

9 лютого 2010 р. з нагоди Всесвітнього дня грецької мови філія Грецького фонду культури в місті Одеса провела освітній захід «Зустріч школярів із казковим та прекрасним світом грецької мови». У заході приймали участь представники Генерального Консульства Греції в м. Одеса. Презентація з використанням сучасних технологій надала дітям можливість грати і змагатися, пропонувати свої варіанти завершення казок, що залишило найяскравіші враження про грецьку мову та славетну грецьку спадщину. Читаючи, уявляючи і узагальнюючи окремі уривки грецьких міфів і казок, діти мали можливість не лише поринути у чарівний світ міфів, але й розкрити таємниці грецької мови. Представляли грецькі міфи і казки студенти факультету романо-германської філології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та діти, які вивчають грецьку мову у філії Грецького фонду культури.

10 лютого, Федерація грецьких товариств України у співпраці з Генеральним Консульством Греції у Маріуполі, Офісом координатора з питань грецької освіти у Маріуполі, Маріупольським товариством греків у ГКЦ “Меотида” провели урочистий захід із нагоди Всесвітнього Дня грецької мови. Детальніше читайте на https://uagreeks.com/archives/4386

26 лютого Центр елліністичних студій та грецької культури імені Андрія Білецького спільно з Посольством Греції в Україні  організовують круглий стіл, присвячений питанням культурних та мовних контактів між Україною та Грецією. У круглому столі візьмуть участь перекладачі грецької літератури, дослідники грецької мови та історії, діячі культури. Захід відбудеться в приміщенні Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.