У Маріуполі відбудеться урочистий захід, присвячений пам’яті Павлоса Нірванаса

Наша довідка:

Павлос Нірванас (справжнє ім’я – Петрос Апостолідіс, грец. Πέτρος Κ. Αποστολίδης) – грецький вчений, письменник і поет.

Народився у 1866 році у Маріуполі, але батько його був родом з грецького острова Скопелос, а мати з острова Хіос.

У малому віці приїхав до Греції, в Пірей, де пізніше закінчив медичний факультет Афінського університету (1883-1890). У 1890 році вступив на службу в королівський флот, в якому продовжував служити до 1922 року, отримавши послідовно звання головного лікаря, голови Верховного комітету охорони здоров’я Флоту і директора департаменту Морського міністерства.

Павлос Нірванас видав безліч поетичних збірок і опублікував багато хронік в газетах. Підтримував тісні зв’язки з багатьма літераторами тієї епохи і підтримав багатьох літераторів, таких як Конділакіс Іоанніс, Ксенопулос Грігоріос тощо.

Був у братських відносинах з відомим грецьким письменником А. Пападіамандісом. Історики грецької літератури відносять його до літературного кола Паламаса.

Нірванас був схильний до впливу естетизму та символізму, а також філософії Ніцше. Його проза пронизана етичними і психологічними елементами.

Його характерний літературний псевдонім походить від індійського нірвана.

Костас Ураніс писав що «навіть гумор Нірванаса використовує щоб викликати посмішку, але не для того щоб затаврувати кого-небудь».

У 1928 році Нірванас став членом Афінської Академії.
Помер від пневмонії в Марусі, Афіни в 1937 році.