Перестало битися серце ХАДЖИНОВА Леоніда Петровича

Сьогодні вночі перестало битися серце генерального директора Запорізького виробничого об’єднання «Запоріжтрансформатор», депутата Верховної Ради УРСР 11-го скликання, дійсного члена Академії інженерних наук України ХАДЖИНОВА Леоніда Петровича.

Серед корифеїв вітчизняного трансформаторобудування ім’я Леоніда Хаджинова сяє як зірка першої величини. Його заслуги перед державою безперечні: він не тільки вивів в 80-ті роки «Запоріжтрансформатор» на випуск 79,3 млн.Ква трансформаторів в рік і змусив рахуватися з ним визнаних світових лідерів, а й зробив неможливе – врятував підприємство від розвалу, від загибелі в 90-і роки. І цього вистачило б з лишком, щоб назавжди вписати своє ім’я в історію не тільки трансформаторобудування, а й держави.

Яскрава й багатогранна особистість, Леонід Петрович Хаджинов зумів повною мірою реалізувати всі таланти, якими щедро обдарував його Творець. З 1998 року він голова благодійного фонду «Собор». Під його мудрим керівництвом в місті Запоріжжя ведеться відновлення Свято-Покровського кафедрального собору – історичного та культурного пам’ятника.

Він володар 5 почесних звань, в т.ч. у 1997 році Леонід Петрович став Почесним громадянином Запоріжжя, що є свідченням подяки сучасників за його трудовий і соціальний подвиг.

Він заслужений машинобудівник України (1977 р), Дійсний член Академії інженерних наук України (з 1994 р).

Неодноразово обирався депутатом місцевих рад, у 1985 році депутат Верховної Ради УРСР. Нагороджений 5-ма урядовими та 3-ма православними орденами, медалями, багатьма почесними знаками і дипломами центральних і місцевих органів влади.

Все життя він не приховував своє грецьке походження, цікавився історією і культурою греків. У роки демократичних перетворень Л.П.Хаджинов активно сприяв відродженню і розвитку грецького національного руху в області. Найвищою нагородою для себе він вважав повагу, любов і вдячність тисяч людей різних національностей, з ким звело його особисте, професійне і громадське життя.

Пішла з життя людина, чий внесок у розбудову Української держави важко переоцінити.

Смерть Леоніда Петровича – це непоправна втрата для його рідних, близьких, друзів, колег, усього українського суспільства.

Світла пам’ять про справжнього патріота назавжди лишиться в наших серцях. Щиро співчуваємо рідним, друзям та колегам Леоніда Петровича у зв’язку з його трагічною смертю. Невичерпний патріотизм, непохитний бойовий дух цього славетного сина грецького народу назавжди залишиться яскравим прикладом для всіх нас. Царство Небесне та земля йому пухом.

Рада Федерції грецьких товариств України.