«Бургомістри Афанасій Кесоглу і Іван Дестуні в історії Одеси кінця XVIII – початку XIX ст.»

14 березня 2019 о 16:00 в постійно діючому лекторії філії ГФК відбудеться лекція на тему: «Бургомістри Афанасій Кесоглу і Іван Дестуні в історії Одеси кінця XVIII – початку XIX ст.».

Лектор: д.і.н. Гончарук Тарас Григорович професор кафедри історії України ОНУ ім. І.І. Мечникова.

Люди, які цікавляться історією Одеси, знають, що бурхливому розвитку нашого міста в кінці XVIII – початку ХХ століття чимало сприяли видатні адміністратори: генерал-губернатори, градоначальники і міські голови. Однак історики нечасто згадують про те, що в кінці XVIII століття в управлінні Одеси важливу роль грали особистості, що займали здавалося б незвичну для цього південного міста посаду – бургомістри.

В Одесі бургомістри очолювали іноземний магістрат, який в період 1797-1801 рр. функціонував на правах магістратів Риги і Ревеля (Таллінна). Як доводить сучасний історик права Костянтин Тяганій, в ці роки Одеса юридично і фактично користувалась привілеями знаменитого середньовічного Магдебурзького права.

У лекції професора Тараса Гончарука буде розглянуто, як скористалися отриманими правами Магдебурзького права керівники тодішнього самоврядування Одеси бургомістри-греки Афанасій Кесоглу і Іван Дестуні і який внесок в історію нашого міста вони внесли.

Вхід вільний