Волоцюга вистрелив у спину королю

У Салоніках 18 березня 1913 року убили короля Греції Георга I. Йому вистрелили у спину.

У травні 1896 на острові Крит спалахнуло повстання, Османська імперія оголосила війну Королівству Греція. За Константинопольським мирним договором Греція виправила на користь Османської імперії кордон у Фессалії, сплатила контрибуцію і відмовилось від Криту. У лютому 1898 на життя грецького короля було здійснено перший замах, але він не постраждав.

Другий король незалежного Королівства Греція з династії Глюксбургів Георгій I у супроводі одного офіцера вийшов на післяобідню прогулянку до Білої вежі на морському узбережжі в Салоніках. Тривала війна з Туреччиною, це місто грецькі війська добули три місяці тому. Приблизно о 17.15 пролунав постріл: 40-річний чоловік підбіг ззаду і з відстані двох кроків вистрелив монархові у спину. Нападника одразу ж затримали двоє поліцейських, що були неподалік.

Георгій I помер миттєво – куля ввійшла нижче лопатки, пробила серце та легені й вийшла через живіт.

Арештованого звали Александрос Схинас. Він був анархістом, “алкоголіком і волоцюгою”, як повідомила невдовзі грецька влада. Він заявив, що вбив короля, бо той відмовився дати йому грошей. Схинаса у в’язниці катували, через 6 тижнів він випав із вікна у відділку поліції й загинув.