Ердоган ініціював перетворення собору Святої Софії у Стамбулі на мечеть: уряд Греції обурений

Пропозиція президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана перетворити собор Святої Софії в Стамбулі на мечеть викликала засудження у Греції, оскільки собор, побудований в 6-му столітті, був центральним для Грецької православної церкви протягом 916 років.

Про це повідомляє Associated Press.

Собор став мечеттю після османського завоювання Константинополя в 1453 році і був нею до 1935 року. На сьогодні собор є музеєм, який щорічно приваблює мільйони туристів.

“Це не тільки великий храм християнського світу – найбільший протягом багатьох століть – він також належить людству. Він був визнаний ЮНЕСКО як частина нашої глобальної культурної спадщини. Таким чином, будь-яке питання про його статус – це не просто образа почуттів християн, це образа міжнародної спільноти і міжнародного права”, – прокоментував заяву Ердогана міністр закордонних справ Греції Джордж Катругалос.

Як відомо, раніше президент Туреччини заявив, що Софійський собор може знову стати мечеттю. За його словами, статус музею з собору Святої Софії зняти не складно.

“Це не щось неможливе, це можна зробити легко. Ми могли б навіть назвати її мечеттю Ая-Софія замість музею, і її можна було б відвідати зовсім безкоштовно”, – сказав Ердоган.