Побачила світ нова книга Івана Аврамова «Преосвященный. Печаль и горечь исхода»

 У київському видавництві «Фенікс» за фінансвової підтримки Федерації грецьких товариств України побачила світ нова книга Івана АВРАМОВА «Преосвященный. Печаль и горечь исхода»

Вона відкривається однойменною історичною повістю, яка присвячена складній і неоднозначній особистості Ігнатія, останнього митрополита Готфейсько-Кафайської єпархії, однієї з найдавніших у світі, що проіснувала в Криму понад тисячу років.

Саме йому, в миру – Якову Гозадіно, уродженцю грецького острова Кіфнос, який пройшов сувору школу чернечого послуху на Святій горі Афон, який з роками став видним діячем Константинопольського патріархату, доля визначила стати на чолі тяжкого переселення греків з Тавриди, щоб вони, прибувши на землі Дикого Поля, заселили та освоїли їх.

Автор по-своєму переосмислює найяскравіші моменти життя митрополита Ігнатія. У центрі уваги письменника боротьба і невдачі нашого Святителя, моменти найвищого тріумфу і гірких поразок, його невтомні хвилювання за долю греків Криму і величезне бажання зробити все можливе для їх порятунку і улаштування духовного життя своєї пастви.

Автор намагається зрозуміти причини переселення, мотивацію обох сторін конфлікту. Тут документалістика подається помірно художньо, і, здається, ніби читаєш історичну повість, яка вражає особливою, сміливою відвертістю, закликає читача до внутрішнього діалогу з самим собою, до тверезого щирого самопізнання і глибокого співчуття. Яскрава особливість даного твору – це теплота і співчуття, проявлені автором при розкритті образу митрополита.

Слідом за повістю йде великий цикл «Грецьких (румейських) оповідань». Вони продовжують одну з магістральних тем творчості Івана Аврамова і присвячені маленькому, але життєстійкому етносу – надазовським грекам, що зуміли не розгубити себе, зберегти свою самоідентифікацію в нескінченних, часом жорстоких історичних бувальцях.