Прем’єр Греції вперше відвідає Північну Македонію

Ціпрас здійснить історичний візит до недавно перейменовану Північну Македонію.

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас у вівторок, 2 квітня, здійснить історичний візит до нещодавно перейменованої Північної Македонії. Це буде перший офіційний візит грецького глави уряду до Скоп’є з часу здобуття незалежності Північної Македонії в 1991 році. Про це повідомляє Euractiv.

Одноденна поїздка відбувається через місяць після того, як Алексіс Ціпрас і його македонський колега Зоран Заєв завершили виконання угоди про зміну назви Македонії. Це врегулювало суперечку, яка майже 30 років погіршувала дипломатичні відносини між країнами. Греція блокувала євроатлантичні прагнення Македонії через її назву, яка співзвучна з грецькою провінцією Егейська Македонія, яка, до того ж, межує з однойменною незалежною республікою.

Тепер сусіди обіцяють зміцнити економічні зв’язки. У делегації грецького прем’єра будуть 10 міністрів і понад два десятки лідерів грецького бізнесу. Після політичних зустрічей і прес-конференції у вівторок Ціпрас і Заєв повинні відвідати торговий форум в Скоп’є.

Посли 29 країн-членів НАТО та Північної Македонії підписали протокол про вступ країни в Альянс. Церемонія підписання відбулася у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі за участю глави МЗС Македонії Ніколи Димитрова. Після підписання протокол направлять у національні парламенти країн-членів НАТО, які повинні будуть його ратифікувати. Як очікується, Північна Македонія може стати 30-м членом НАТО вже на найближчому саміті.