Обійми, усмішки та селфі: прем’єр Греції у Північній Македонії з історичним візитом

Прем’єр Греції вперше з 1991 року прибув з візитом до Північної Македонії – у Скоп’є Алексіса Ципраса чекав привітний прийом із усмішками, обіймами та селфі.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Візит Ципраса – історичний, адже дві держави три десятиліття конфліктували через назву Македонії. Впродовж цього часу грецькі прем’єри до сусідньої країни не їздили.

Грецькі ЗМІ називають прийом Ципраса у президентському палаці в Скоп’є “більш ніж теплим”.

При зустрічі македонський та грецький прем’єри обмінялись рукостисканнями перед об’єктивами фотокамер, обійнялись, а потім усміхаючись зробили декілька спільних селфі. Присутні на церемонії зустріли цей крок оплесками.

“Зустрів свого друга та колегу Алексіса Ципраса. Перший прем’єр-міністр Греції, який відвідав Північну Македонію. Дійсно історичний день”, – прокоментував зустріч у Twitter македонський прем’єр-міністр Зоран Заєв.

Одноденний візит Ципраса відбувається через місяць після того, як грецький прем’єр і його македонський колега Зоран Заєв завершили виконання угоди про зміну назви Македонії, щоб відрізнити її від однойменної грецької провінції.

Скоп’є погодилось на переіменування в обмін на те, що Афіни перестануть перешкоджати зусиллям щодо вступу в НАТО і Євросоюз.

Тепер сусіди обіцяють зміцнити економічні зв’язки. У делегації грецького прем’єра – кілька міністрів і понад два десятки лідерів грецького бізнесу.