25 Березня у Запорізькій недільній грецькій школі «Філоксенія»

З нагоди національного свята Греції – річниці Дня Незалежності Греції – у Запорізькій недільній грецькій школі «Філоксенія», відбулися урочисті збори учнів, на яких до присутніх звернулися всі, хто любить грецьку культуру і Елладу.

На імпровізованій сцені виступили: Москаленко Мілана (8 років), яка прочитала вірш на грецькій мові «Елєфтерія поліоркімені» Діонісіоса Соломоса і станцювала грецкий танець «Хасапікос», потім виступила Соня Соловйова (9 років) з віршем, а Яценко Ростислав (8 років) прочитав вірш Ригаса Фереоса, потім виступили з чудовим і незрівнянним запальним танцем «Хасапікос» дорослі учні недільної школи: Кузенко Валентина, Пархоменко Лариса, Єременко Людмила, Родинський Борис.

 

 

Після цього бард Володимир Іванович Козеровський на грецькій мові виконав бойову і веселу пісню «Ос поте палікар’я» і ряд інших яскравих та патріотичних пісень під акомпанемент шестиструнної гітари. Далі виступила яскрава запорізька поетеса Зоря Валентина Арсеніївна з учнями грецької недільної школи «Філоксенія», яка написала чудові ліричні вірші, присвячені героїчній Греції і скіфам. А потім виступив відомий запорізький гітарист, автор численних чудових і незабутніх, яскравих і самобутніх пісень – Олександр Усенков. Своїм м’яким, оксамитовим і потужним тенором, Олександр занурив нас в небувалу, чудову і мелодійну феєрію незабутніх мрій.

Урочисте свято пройшло в дуже динамічній, позитивній, повчальній і вражаючій обстановці. Святковий настрій присутнім створили не тільки наші «шкільні» артисти, а й завідуюча відділом «Центру національних культур Запорізької Обласної Універсальної бібліотеки» – Назаренко Ольга Анатоліївна, яка ще раз підкреслила, що хоч ми живемо в Україні, але ми пишаємося тим, що, перебуваючи далеко від батьківщини наших предків, продовжуємо зберігати невгасимий вогонь грецького роду, продовжуємо спільно створювати і примножувати справу еллінізму. Греуки – це та національна колісниця, яка несе по всьому світу звістку про те, що грецька культура і грецькі цінності – мир, демократія і свобода – є непорушними істинами людства.

І хотілося б особливо підкреслити про благодійність людей, які, перш за все, безкорисливо допомагають нашій школі «Філоксенія» та під час проведення національних свят особливу увагу приділяють дітям, даруючи їм подарунки, солодощі, фарби і сувеніри. Людям, для яких благородні справи – це прояв великого, широкого серця в людині. Зараз, в цей дуже непростий і складний час, дуже непросто жертвувати своїми інтересами, допомагати, співчувати, підтримувати і приходити на допомогу заради недільної грецької школи! Хочеться мати якомога більше таких небайдужих людей і хочеться їм подякувати за людяність і благородство це Пача Євген, Пача Сергій, Пача Владислав Семенович і Пача Елеонора Романівна! За вагомий внесок у розвиток Запорізької недільної грецької школи «Філоксенія» ми сердечно дякуємо Вам!

Н.С. Борсук-Аварікіотіс –

керівник Запорізької Обласної недільної грецької школи «Філоксенія»

Запорізького обласного товариства «Еллада».