«Теметерон – 2»

За фінансової підтримки Федерації грецьких товариств України побачила світ нова книга Валіди БУДАКІДУ

Дорогі друзі!

Перед Вами нова книга чудової письменниці з Греції Валіди Будакіду. «Теметерон – 2» весь зітканий із яскравих вражень Валіди про її незабутню поїздку в Україну, з емоцій і зустрічей, з образів її нових українських друзів і українсько-грецького колориту. У своїй дилогії «Теметерон» вона створила особливий, багато в чому унікальний художній світ – грецький світ.

Вже з першого тому цієї книги відчувається, що автор у розквіті своєї письменницької сили – так спритно вона сплітає розрізнені нитки в сюжетний візерунок, так точно знаходить інтонацію для кожного героя, так захоплююче веде читача в світ історії Великого Понта.

Валіда Будакіду – рідкісний приклад письменниці, книги якої люблять і дорослі, і діти. В її творах є одна важлива риса: навіть про сумне вона вміє говорити з посмішкою. Проза Валіди зроблена дуже добротно і пишеться дуже міцною, зовсім не схожою на жіночу, рукою. У ній відчувається і Довлатовский стиль, і нотки творів відомої вірменської письменниці Наріне Абгарян, і безмежна любов до великої грецької цивілізації, яка дала світові культурний розквіт.

Основна риса стилю В.Будакіду – вміння миттєво змінити тональність: ліричні відступи переходять в експресивні монологи, а фабула, яка летить на всіх парах, раптово робить перепочинок для філософських роздумів про майбутнє і минуле свого народу. Начебто і немає в цьому нічого незвичайного, але аж надто сильно б’ють енергетичним зарядом фрази, миттєво потрапляючи в ціль!

«Теметерон – 2» – дивовижна книга, одна з тих, що робить нас трішки краще. Після неї залишається відчуття безперервності життя, умовності часу, безперервності поколінь і нескінченності любові людської, заради якої тільки й варто жити на цій Землі і залишатися частинкою великого грецького світу, в якому ми всі – греки Греції, України, Грузії, Росії, Вірменії та багатьох інших країн – ТЕМЕТЕРОН!

Олександра Проценко-Пічаджи,
Голова Федерації грецьких товариств України.

P.S. З приводу придбання даної книги просимо звертатися до бібліотекарки КЦ Федерації грецьких товариств України Ніни Антонівни Ігнатенко за телефоном: 068 6944 722.