Ювілей Бердянського міського грецького товариства «Еллада» (ФОТО, ВІДЕО)

5 квітня в актовій залі Бердянського державного педагогічного університету (БДПУ) урочисто  відзначали 25-річчя з дня заснування Бердянського міського грецького товариства «Еллада».

У цей весняний час Греція святкує свій День незалежності. Тож символічно, що й свій ювілей греки Бердянська  теж відзначають весною.

За статистичними даними у Бердянську та в Бердянському районі, проживає близько 600 греків. У 1994 році згуртувалися греки-активісти міста, які мріяли про те, щоб відродити грецьку діаспору регіону, зберегти і розвинути грецьку культуру, традиції, рідну мову. Першим головою і натхненником створення Бердянського міського грецького товариства була Галина Казачковська (сьогодні – доцент кафедри менеджменту та адміністрування, кандидат економічних наук), яка очолювала товариство протягом чотирьох років. А з 2000 року грецьке товариство очолює Ірина Нагай (сьогодні – заступник декана з виховної роботи гуманітарно-економічного факультету БДПУ).

 Із 2012 року саме БДПУ став центром еллінізму у Бердянську. Ректорат і профспілковий комітет підтримують всі починання та пропозиції голови грецького товариства, а також сприяють їх реалізації. Студенти із задоволенням вивчають традиції греків, а народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – Олена Бузова) та інструментальний ансамбль «Барвисті музики» (керівник – Павло Косенко) неодноразово представляли культуру греків Призов’я на численних регіональних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях і ставали їх призерами.

Із ювілеєм греків університету та міста вітали: перший проректор БДПУ, професор, Ольга  Гуренко; депутат Бердянської міської ради, знаний в місті мореплавець, шанувальник Греції та її культури Володимир Безверхий; голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи; заступник голови ФГТУ Ганна Домбай,  начальник відділу організаційної виконкому Світлана Ісаєвська; Лариса Савченко – голова болгарського товариства «Родолюбіє», Олександр Дроздов – голова єврейської громади«Тхія», Оганес Авдалян – голова спілки вірмен Бердянська, голова «Бердянського центру німецької культури «Фройндшафт» Наталія Бай  та голова Італійського культурного Центру „Емілі” Олена Однолько.

Голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи, вітаючи усіх із знаменним ювілеєм, подякувала всім членам товариства за те, що вони взялися за нелегку справу відродження грецької культури у Бердянську. Адже історія греків Бердянська має глибоке коріння, які йдуть до періоду заснування міста. Складно назвати хоча б одну зі сфер життєдіяльності Бердянська, в яку не був би зроблений вагомий внесок представниками грецького народу. Також Олександра Іванівна вручила голові товариства Ірині Нагай Почесну Грамоту та сертифікат на 5 000 гривень.

Бердянське міське грецьке товариство «Еллада» знане не тільки в місті, але й в регіоні, завдяки участі в міських, регіональних та всеукраїнських фольклорних фестивалях і святах, Всеукраїнських Олімпіадах з грецького мистецтва і культури в Маріуполі. Протягом семи років грецьку культуру представляє народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін», народний інструментальний ансамбль «Барвисті музики», хореографічний ансамбль «Меотида».

Під час свята звучали грецькі мелодії, пісні, а запальний «Сіртакі» гості свята  бачили у виконанні  студентів гуманітарно-економічного факультету, які натхненно долучаються до грецьких традицій.

 … Розділити свято приїхав грецький фольклорний ансамбль «Охтрас» з селища Нікольського під керівництвом випускника БДПУ Богдана Самко, який разом із багатьма гостями, серед яких були й члени виконкому ФГТУ, цього дня щиро й тепло розділили ювілейну радість бердянського міського грецького товариства «Еллада».

 

«Університетське Слово»