Прес-анонс XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів із новогрецької мови, історії, культури Греції і греків України

смт Старий Крим

Початок о 10.00

13 квітня 2019 року на базі спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови №46 смт Старий Крим о 10.00. відбудеться відкриття XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів із новогрецької мови, історії Греції і греків України, грецької художньої творчості. В Олімпіаді візьмуть участь близько 500 дітей із Києва, Харкова, Маріуполя, Запоріжжя, Мелітополя, Волновахи, Бердянська, Краматорська, Сартани, Старого Криму, а також із сільських районів Донецької області: Нікольського, Волноваського, Великоновосілківського та Мангушського. Організатором заходу виступила Федерація грецьких товариств України за фінансової підтримки Благодійної організації «Фонд Бумбураса» та Фонду «Анастасіос. Г. Левентіс».

Учні 6-11 класів змагатимуться у наступних номінаціях: «Новогрецька мова», «Історія», «Вокал-колективи», «Вокал-соло», «Хореографія», «Читці» (новогрецька мова, румейська мова, урумська мова), «Поети» і «Образотворче мистецтво» (заочно).

Серед почесних гостей Олімпіади – голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи, Генеральний консул Греції в Маріуполі Елені Георгопулу, ректор Маріупольського державного університету,  Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов.

На урочистій церемонії відкриття олімпіади будуть нагороджені переможці конкурсів, які проводилися для учнів 8-11 класів Федерацією грецьких товариств України протягом 2018-2019 навчального року: всеукраїнський конкурс на кращий проект (проект-презентацію) на тему «Усна народна творчість в румейських і урумських селах – мудрість, дух, творчість і життєве багатство греків Надазов’я» та Всеукраїнський конкурс на кращий переклад на новогрецьку мову казок греків Надазов’я.

Організатори конкурсу поставили перед собою завдання відкрити нові імена, знайти обдарованих виконавців із метою їх подальшого розвитку та підтримки їх таланту і виконавської майстерності, зміцнити і заохотити дружні зв’язки дітей з різних регіонів України, ознайомити учасників олімпіади з самобутньою грецькою культурою.

Оцінювати роботи та виступи учасників Олімпіади буде компетентне журі у складі викладачів Маріупольського державного університету та працівників культури.

Після підбиття підсумків олімпіади почесні гості вручать переможцям дипломи та пам’ятні подарунки від Глави «Фонду Бумбураса» Пантелеймона Бумбураса і Фонду «Анастасіос. Г. Левентіс».

Прес-служба ФГТУ.