У Греції відкриється підводний археологічний музей

Грецькі власті відкрили для дайверів доступ до місця стародавнього корабля, що знаходиться неподалік від острова Алониссос, розташованого в західній частині Егейського моря. Судно, що перевозило вантаж амфор, ймовірно з вином, загинуло наприкінці V століття нашої ери.

Про це пише Хроніка.інфо з посиланням на rambler.ru.

Дерев’яний корпус зітлів, нечисленні металеві частини корродіровалі і розсипалися. Але амфори виявилися живучими. Сьогодні археологічна пам’ятка складається в основному з них, що лежать на дні моря на глибині близько 25 метрів.

Тисячі стародавніх судин, в переважній більшості – цілих, лежать шарами. Риби, губки та інші морські істоти зробили амфори своїм будинком, додавши колір і життя до цього місця.

Що це було за судно і від чого воно загинуло ми не знаємо. Археологи припускають, що на борту була пожежа, але зараз неясно, чи був причиною загибелі. Точно так само не очевидно, вичерпувався його вантаж чотирма тисячами збережених амфор, або під ними колись було щось ще.

У всякому разі, місце аварії значимо для істориків. До його знахідки в 1990-х роках, вони припускали, що такі великі судна з’явилися на сотні років пізніше, і ще до початку нашої ери місткість типового середземноморського торгового судна становила близько 70 тонн. А тут перед нами судно V століття до н. е. і воно могло перевозити як мінімум 126 тонн.

Як повідомляє Associated Press, багате підводну спадщину Греції довгий час був закритий для всіх, крім обраних, в основному археологів. Підводне плавання було заборонено по всій країні, за винятком деяких конкретних місць до 2005 року, з-за побоювань, що дайвери можуть розтягнути незліченні давнини, які досі лежать на морському дні. Тепер грецькі влади поступово відходять від цієї традиції, відкриваючи доступ дайверів знаходяться під водою пам’яток. Ті, хто не любить пірнати, можуть помилуватися видами в інформаційних центрах на суші.

А ми не так давно писали про затонулому судні тієї ж епохи, але зберігся значно краще – воно потрапило в безкисневому середу.