13 квітня у Афінах відбувся прем’єрний показ документальної стрічки «МІФ»

13 квітня у Афінах відбувся прем’єрний показ документальної стрічки «МІФ» – фільма Леоніда Кантера та Івана Яснія.

Фільм – розповідь про життя Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям, переможець низки найпрестижніших Міжнародних кінофестивалів, побачили вже у США, Канаді, Кубі, 9 країнах Європи.

Вітаючи гостей, серед яких були представники дипкорпусу, зокрема Посол США в Греції Джеффрі Пайєт, політологи, науковці, журналісти, представники духовенства, грецькі глядачі та українська громада, Посол України Серій Шутенко відзначив, що його найбільшим бажанням було б відкривати концертний виступ артиста тут, в Греції.
Проте, зараз через цей фільм люди у світі дізнаються про Василя Сліпака-воїна, який покинув сцену, щоб боронити Вітчизну. І якого, на жаль, вже немає серед живих.
Важливо, що через його історію світ дізнається й про історію гордої та безстрашної країни – України. Яка протягом п’яти років поспіль змушена відстоювати сам факт свого існування як незалежної держави. 


Демонстрація фільму пройшла при повному залі у столичному кінотеатрі «Данаос», який творча група, що прибула до Афін на запрошення Посольства України: режисер Іван Ясній і брат Героя України Орест Сліпак назвали поки що найкращим у світовому турне цієї стрічки та подякували організаторам, Посольству України в Грецькій Республіці та українській громаді, за можливість доносити правду про Україну, робити незабутніми імена її Героїв. 


І ще один факт, який неможливо замовчати – вперше, за свідченням творчої групи, за історію показу цього документального українського фільму у більше ніж 20-ти країнах світу організаторам довелося зіткнутися з таким шквалом протидії саме в Греції: від розв’язаної «чорної» піар кампанії в інформаційному просторі із заїждженим кліше «Стоп Неонацизм», до прямих погроз та залякування з метою зриву показу.
Ще одне свідчення, що Правди боїться тільки нечесний.