Підсумки XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів із новогрецької мови, історії, культури Греції і греків України

 13 квітня 2019 року на базі спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови №46 смт Старий Крим відбулася XXІ Всеукраїнська Олімпіада школярів із новогрецької мови, історії Греції і греків України, грецької художньої творчості. В Олімпіаді взяли участь близько 500 дітей із Києва, Харкова, Маріуполя, Запоріжжя, Мелітополя, Волновахи, Бердянська, Краматорська, Сартани, Старого Криму, а також із сільських районів Донецької області: Нікольського, Волноваського, Великоновосілківського та Мангушського. Організатором заходу виступила Федерація грецьких товариств України за фінансової підтримки Благодійної організації «Фонд Бумбураса» та Фонду «Анастасіос. Г. Левентіс».

Талановиту шкільну молодь, майбутню інтелектуальну еліту України вітали посадові особи: голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи, Генеральний консул Республіки Греція у Маріуполі Елені Георгопулу, ректор Маріупольського державного університету, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов та методист відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Марина Мочикіна.

«Вітаємо на приазовській землі обдаровану юнь, педагогів, які з нею працюють, членів журі. Дорогі діти! Ви перебуваєте на початку своєї професійної кар’єри, і ми дуже хочемо, щоб ви правильно і сповна розкрили свій потенціал. Ви уже зробили важливі кроки на шляху до успішної самореалізації, коли обрали сферу новогрецької мови та грецької культури для своїх творчих пошуків. Адже новогрецька мова зараз є надзвичайно мультидисциплінарною і потрібною у різних професійних сферах. І досконале знання мови відкриває широкі можливості, створює конкурентоспроможних фахівців на сучасному ринку праці.

Приємно, що поруч із вивченням новогрецької мови ми бачимо, як зростає серед учнівської молоді інтерес до вивчення мов надазовських греків – урумської та румейської. Федерація грецьких товариств України багато робить для збереження цих мов. І це вам сьогодні продемонструють школярі, які візьмуть участь у номінаціях «Читці на мовах надазовських греків» та «Вокал». Хочеться усім побажати плідної праці та приємного перебування у нашому краї», – зазначила голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи.

Тепло привітала всіх учасників та організаторів олімпіади Генеральний консул Греції у Маріуполі Елені Георгопулу, яка зазначила: «Сьогодні усі, хто бере участь в олімпіаді – уже переможці. Ви гордо представите себе, своє місто і область, й усі ваші зусилля будуть спрямовані на досягнення нових вершин.

Ми повинні бути вдячні Федерації грецьких товариств України, яка зробила цю олімпіаду щорічною, а також Голові БО «Фонд Бумбураса» Пантелеймону Бумбурасу та Фонду «Анастасіос. Г.Левентіс», завдяки допомозі яких й стало можливим проведення такого масштабного заходу».

До вітальних слів долучився ректор Маріупольського державного університету, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі, доктор політичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України Костянтин Балабанов. Костянтин Васильович запевнив, що завдяки зусиллям академічної спільноти у Маріупольському університеті створені належні умови для творчого зростання молоді, яка виявить бажання і далі вивчати новогрецьку мову. А відтак, за словами ректора, «кожна молода людина в університеті зростає професійно, формується соціально й надалі несе поважне звання випускника Маріупольського державного університету». Костянтин Балабанов зазначив, що МДУ радо вітатиме учасників олімпіади як студентів. «Ми створимо для вас усі умови для належного навчання та саморозвитку», – запевнив Ректор.

Тепло привітала учасників олімпіади і методистка відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Марина Мочикіна, яка наголосила, що старо-кримська земля гостинно приймає на своїх теренах майбутню еліту, яка у нелегких олімпіадних перегонах буде виборювати право називатися найкращою. Дорога, яка відкривається перед учнями, – терниста, але лише успішна та впевнена у своїх силах молодь зуміє збудувати сильну та суверенну державу.

На урочистій церемонії відкриття олімпіади були нагороджені переможці конкурсів, які проводилися для учнів 8-11 класів Федерацією грецьких товариств України протягом 2018-2019 навчального року: всеукраїнський конкурс на кращий проект (проект-презентацію) на тему «Усна народна творчість в румейських і урумських селах – мудрість, дух, творчість і життєве багатство греків Надазов’я» та Всеукраїнський конкурс на кращий переклад на новогрецьку мову казок греків Надазов’я.

З правилами проведення олімпіади ознайомили присутніх завідувачки відділами освіти та культури виконкому Федерації грецьких товариств України Олена Добра та Галина Косякова. Вони повідомили, що на цій олімпіаді учні 6-11 класів змагатимуться у наступних номінаціях: «Новогрецька мова», «Історія», «Вокал-колективи», «Вокал-соло», «Хореографія», «Читці» (новогрецька мова, румейська мова, урумська мова), «Поети» і «Образотворче мистецтво» (заочно). Оцінювати роботи та виступи учасників Олімпіади буде компетентне журі у складі викладачів Маріупольського державного університету, викладачів із Греції та працівників культури.

«Усі члени журі у номінаціях «Новогрецька мова» та «Історія Греції та греків України» – фахові спеціалісти МДУ – зазначила зав. відділом освіти виконкому ФГТУ Олена Добра. – Оцінювання робіт проводитиметься відповідно до розроблених критеріїв».

Після підбиття підсумків олімпіади почесні гості вручили переможцям дипломи та пам’ятні подарунки від Глави «Фонду Бумбураса» Пантелеймона Бумбураса і Фонду «Анастасіос Г. Левентіс». Також кожен переможець олімпіади отримав подарунок від Генерального консула Елені Георгопулу.

Юні інтелектуали та поціновувачі грецької культури у нелегкому олімпіадному марафоні довели свої знання, вміння, розкрили потенціал і як результат – нагородження, визнання… Сьогоднішня перемога – це перший крок на шляху до успіху. Нехай щастить Вам на життєвому шляху, творчі та креативні інтелектуали!

Віримо, що плани, мрії та задуми переможців будуть такими ж успішними та перспективними, як і їхні перемоги в інтелектуальних випробуваннях.

Федерація грецьких товариств України висловлює щиру подяку Голові БО «Фонд Бумбураса» Пантелеймону Бумбурасу за надану фінансову допомогу для проведення даної олімпіади. Ми також вдячні керівництву Фонду «Анастасіос Г. Левентіс», яке виділило кошти для нагородження переможців олімпіади. Велика подяка ректору Маріупольського державного університету, Почесному Генеральному консулу Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтину Балабанову. Ми вдячні за гостинність усьому колективу спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови №46 смт Старий Крим на чолі із директоркою Інною  Аракелян. Велика подяка усім учителям та керівникам творчих колективів, які підготували дітей для участі в олімпіаді. Дякуємо усім головам грецьких товариств, які сприяли участі дітей у даному Святі знань та талантів.

Переможці XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів із новогрецької мови

I рівень 6 клас

 1. Бундак Марія – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Т.М.Кіор)
 2. Кожушна Дар’я – СШ №94 «Еллада», м.Київ (учитель Палійчук Ю.М.)
 3. Шехалі Альона – СШ №8 смт Сартана (учитель Лаго Н.М.)

II рівень 7 клас

 1. Рогозна Анастасія – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Кіор Т.М.)
 2. Демчук Злата – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Пирог О.О.)
 3. Зурнаджи Катерина – СШ №8 смт Сартана (учитель Богадіца М.Ф.)

III рівень 8 клас

 1. Шердиць Вікторія – СШ №8 смт Сартана (учитель Шердиць С.Л.)
 2. Лугова Дар’я – СШ №46 смт Старий Крим (учитель  Кіор Т.М.)
 3. Афонін Максим – СШ №94 «Еллада», м.Київ (учитель Косюк Л.В.)

Переможці XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів

із історії Греції та греків України

І рівень

 1. Челпан Катерина –  Грецька недільна школа, м.Мелітополь (учитель Макропуло С.В.)
 2. Товарчи Дмитро – СШ №46 смт Старий Крим  (учитель Бундак К.М.)
 3. Татаренко Костянтин – СШ №46 смт Старий Крим  (учитель Неметченюк Г.В.)

ІІ рівень

 1. Шитов Едуард – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Бундак К.М.)
 2. Лебедєв Максим – СШ №8 смт Сартана (учитель Л.І.Гурінова)
 3. Олександр Драгунов – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Бундак К.М.)

ІІІ рівень

 1. Колодяжна Катерина – СШ №46 смт Старий Крим (учитель Бундак К.М.)
 2. Не присуджувалося.
 3. Чевичалова Дар’я – ЗОШ №47 смт Старий Крим (учитель Орлова Н.А.)

Переможці Всеукраїнського конкурсу

на кращий переклад на новогрецьку мову казок греків Надазов’я 

 1. Мосійчук Катерина – учениця НВК «Школа І ступеня – гімназія Потенціал», м. Київ.
 2. Харакоз Наталя – учениця КЗ «Касянівська ЗОШ І-ІІ ступенів» Нікольського району Донецької області.
 3. Сидоренко Ірина – учениця КЗ «Маріупольська спеціалізована школа з поглибленим вивченням новогрецької мови І-ІІІ ступенів № 46»  Маріупольської міської Ради Донецької області.

 

Переможці Всеукраїнського конкурсу на кращий проект (проект-презентацію)

 на тему «Усна народна творчість у румейських і урумських селах – мудрість, дух, творчість та життєве багатство греків Надазов’я»

І вікова категорія

1.Пупу Катерина – учениця КЗ «Малоянісольська ЗОШ І-ІІІ ступенів  ім. В.В. Балабана» Нікольського району Донецької області.

 1. Челгій Вікторія –  учениця Великоновосілківської гімназії з ЗОШ І ступеня Великоновосілківського району Донецької області.
 2. Третє місце не присуджувалося.

ІІ   категорія

 1. Сербул Ольга – учениця КЗ «Маріупольська спеціалізована школа з поглибленим вивченням новогрецької мови І-ІІІ ступенів № 8 ім. Героя України В. С. Бойка Маріупольської міської Ради Донецької області.
 2. Друге та третє місця не присуджувалися.

Переможці XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів

у номінації «Хореографія»

I вікова категорія

I місце – Ансамбль «Натхнення», СШ № 8, смт Сартана, кер. Оніщук О.М.
II місце – Театр танцю «Едельвейс», с. Урзуф, кер. Тимофєєва К.М.
II місце – Ансамбль грецького танцю «Зорба», смт Старий Крим, кер. Білоус С.М.
III місце – Театр танцю «Білий птах»: ансамбль «Веселка», смт Мангуш, кер. Бойченко Л.І.

Спецприз – Театр танцю «Білий птах»: ансамбль «Сузір’я» смт Мангуш, кер. Бойченко Л.І.
Спецприз – ансамбль грецького танцю «Елтас» смт Старий Крим, кер. Ковальов О.А.

    II вікова категорія

I місце – зразковий ансамбль грецького танцю «Зорба», смт Старий Крим, кер. Дангулжі М.О.
I місце – Театр танцю «Білий птах»: ансамбль «Фантазія», смт Мангуш, кер. Бойченко Л.І.
II місце – ансамбль грецького танцю «Астерія», смт Старий Крим, кер. Ковальов О.А.
II місце – ансамбль сучасного танцю «Аквамарин» смт Старий Крим, кер. Лазарева Н.О.
III місце – ансамбль грецького танцю «Елтас», смт. Старий Крим кер. Ковальов О.А.

Переможці XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів

у номінації «Поети»

I місце – Бельбеклі Христина, смт Старий Крим СШ № 46, кер. Філіпюк Л.М.
II місце – Акритова Дарина, смт Старий Крим СШ № 46, кер. Дозорова Ю.М.
II місце – Кечеджи Ганна, смт Старий Крим СШ № 46, кер. Нікішова В.В.
Спецприз – Кокташ Іван,  смт Сартана СШ № 8, кер. Шердиць С.Л.

Переможці XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів

у номінації «Читці (на мовах греків Приазов’я)»

I категорія (10-13 років)

I місце – Лавчі Віка, Малоянисольське товариство греків, кер. Чеграхчі В.П.
II місце – Кечеджи Аліна, СШ № 46, смт.Старий Крим, кер. Нікішова В.В.
III місце – Бичкова Софія, Великоновосілківське товариство греків, кер. Антонова Т.В.
Спецприз – Сідаш Аліна, м.Харків, «ХМТГ «Геліос», кер. Сідаш Геннадій
– Чекмак Данило, Кирилівське сільське товариство греків, кер. Косякова Г.П.
– Сагирова Людмила, смт Ялта, ЗОШ № 2, кер. Руф А.В.

 II категорія (14-17 років)
I місце – Губерна Альона, ЗОШ с.Малоянисоль, кер. Шаблінська Г.М.
II місце – Скудар Маргарита, СШ № 8 смт Сартана, кер. Лаго Н.М.
III місце – Олешко Роксолана, Волноваське грецьке товариство «Олімпос», кер. Мороз Г.П.
Спецприз – Мороз Вадим, Волноваське грецьке товариство «Олімпос», кер. Мороз Г.П.

Переможці XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів

у номінації «Читці (новогрецька мова)»

I категорія (10-13 років)
I місце – Гриненко Поліна, смт Старий Крим, СШ № 46, кер. Кіор Т.М.
II місце – Бондаренко Яна, смт Сартана, СШ № 8, кер. Чайка Л.В.
III місце – Шумара Вікторія, смт Сартана, СШ № 8, кер. Шердиць С.Л.

Спецприз – Джеломанов Владислав, смт Мангуш, ЗОШ № 2, кер. Скідан Р.С.
– Соловйова Софія, м.Запоріжжя, недільна школа «Філоксенія», кер. Борсук Н.С.

 II категорія (14-17 років)
I місце – Кравченко Даліла, НВК «Потенціал», м.Київ, кер. Тимощук М.С.
II місце – Кокташ Іван, Грецька недільна школа, м.Маріуполь, кер. Юр’єва С.Л.
III місце – Пічахчі Анастасія, СШ № 8 смт.Сартана, кер. Шердиць С.Л.

Спецприз – Япрах Анастасія, Грецька недільна школа, м.Маріуполь, кер. Юр’єва С.Л.

Переможці XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів

у номінації «Вокал-соло»

 I категорія (10-13 років)
Гран-прі – Шашман Аміна, Нікольська районна МШ ім.Д.Патричі, кер. Папуш Л.Г.
I місце – Зал Аліна, Чермалицький сільський будинок культури, кер. Вишневська Н.В.
II місце – Денисова Наталія, с.Урзуф, Будинок культури, кер. Раізова Л.І.
III місце – Бондар Вікторія, смт Донське, Товариство греків «Геліос», кер. Скрипник Я.О.

II категорія (14-17 років)
I місце – Хаджинова Діана, смт Сартана СШ № 8, кер. Драб Н.В.
II місце – Кононов Влад, смт Сартана СШ № 8, кер. Драб Н.В.
III місце – Шамлі Аліна, Малоянисольське товариство  греків, рук. Шамлі В.М.

Переможці XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів

у номінації «Вокал-колектив»

I категорія (10-13 років)
I місце –  грецький вокальний ансамбль «Ав’ї», Нікольська районна МШ ім. Д.Патричі, кер. Папуш Л.Г.
II місце – вокальний ансамбль «Веселі нотки», с. Нікольське, Волноваський р-н, кер. архідиякон Феодосій
III місце – дует Шердиць Х. та Якубова Е., смт Сартана, СШ № 8, кер. Попова М.С.

Спецприз – грецький вокальний ансамбль «Айахташ», смт Старий Крим СШ № 46, рук. Акритова О.Г.

II категорія (14-17 років)
I місце – ансамбль народного вокально-хорового колективу «Кантилена», м.Маріуполь, кер. Ушкало Л.О.
II місце – грецький вокальний ансамбль «Астерія», Мелітопольське міське товариство греків, кер. Савченко В.В.
III місце – не присуджували

Переможці XXІ Всеукраїнської Олімпіади школярів

у номінації «Образотворче мистецтво (заочний тур)»

14-17 років
I місце – Ковзель Анастасія, м.Краматорськ, ХШ, кер. Рой Т.В.
II місце і III місце – не присуджували
Спецприз – Налбат Альона, Великоновосілківська гімназія, кер. Бастєева М.І.

11-13 років
I місце – Журавльова Анастасія, Маріупольська ШМ, кер. Макаренко Л.В.
II місце – Шмарова Варвара, смт Старий Крим СШ № 46, кер. Лошаков С.
II місце – Федорінова Марія, Маріупольська ШМ, кер. Макаренко Л.В.
III місце – Троценко Надія смт Сартана, МШ № 4, кер. Богадіца Н.В.
III місце – Єрмолаєва Анастасія, Волноваське товариство греків, кер. Філопоненко Т.А.

8-10 років
I місце – Торкаєнко Катерина, Маріупольська ШМ, кер. Макаренко Л.В.
II місце – Фонотова Дарина, Краснополянське товариство греків, кер. Боярська Л.Л.
III місце – Кайдаш Поліна, Мангушська ШМ, Мангушське грецьке товариство,
кер. Приходченко О.В., Кайдаш О.О.

Спецпризи у I-й і II-ій категоріях:
Ростова Олександра, Мангушська ШМ, Мангушський грецьке товариство,
кер. Приходченко О.В., Кайдаш О.О.
Бережна Аліна, Маріупольська ШМ, кер. Компанченко С.А.
Шевченко Марія, Краматорська ХШ, кер. Кулешова Л.В.
Афанасьєва Дар’я, Маріупольська ШМ, кер. Макаренко Л.В.
Чепрасова Дарина, Бердянська ЗОШ № 2 мистецтв. студія «Ренесанс», кер. Кіпершлак Р.Б.
Черняк Віолета, Маріупольська ШМ, кер. Макаренко Л.В.
Мамченко Ганна, Краматорська ХШ, кер. Нікуліна Г.В.
Бандаренко Аліса, Краматорська ХШ, кер. Нікуліна Г.В.
Катело Ганна, Краснополянське товариство греків, кер. Боярська Л.Л.
Мірошник Олександра, Харківське міське товариство греків «Геліос», кер. Думбур О.А.
Шувалова Діана, м.Київ, Гімназія «Потенціал», кер. Тимощук М.С.
Авдєєва Олександра, смт Сартана, МШ № 4, кер. Богадіца Н.В.
Рожнова Ксенія, смт Сартана, МШ № 4, кер. Богадіца Н.В.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ