«Симфонічна музика родом з Греції»

Харківська обласна філармонія

 Громадська організація Харківське міське товариство греків «Геліос»

  ПРЕС-РЕЛІЗ

до концерту «Симфонічна музика родом з Греції»

20 квітня 2019 року о 18-30, у рамках Фестивалю грецької культури, у новій органній залі Харківської обласної філармонії відбудеться  концерт «Симфонічна музика родом з Греції».

Концерт проводиться під патронатом та за фінансової підтримки Посольства Грецької Республіки в Україні.   На концерті буде присутній Радник Посольства Греції, Заступник голови місії пан Александрос Будуріс.  

У концерті звучатимуть прем’єрні твори грецького композитора Маноліса Каломіріса сюїтний цикл для голосу з оркестром «Магічні трави» на вірші грецького поета Костіса Паламаса та «Симфонія мужності «Levendia» у виконанні Академічного симфонічного оркестру Харківської  обласної філармонії та Академічного камерного хору імені В.С. Палкіна, мецо-сопрано Иріні Ціракіду (Афіни, Греція), диригент Андреас Целікас (Афіни, Греція)

Маноліс Каломіріс народився 14 грудня 1883 року у м. Смірна. Його дитячі роки пройшли в Афінах та Константинополі. У 1901-1906 рр. Маноліс навчався у Віденській консерваторії по класу фортепіано та композиції.

З юнацьких років він мріяв створити на Батьківщині самобутню професійну композиторську школу європейського рівня. Важливим етапом на цьому шляху стали роки роботи Каломіріса у Харкові, куди він приїхав у 1906 році працювати викладачем фортепіано у музичній школі Д.Д. Оболенської і перебував тут до 1910 р. Свій перший значний твір – Грецьку сюїту для оркестру – Маноліс Каломіріс написав саме у Харкові. Він також брав участь у музичному житті міста, даючи фортепіанні концерти.

Композиторська, педагогічна та громадська діяльність Маноліса Каломіріса перебувала під сильним впливом видатних харківських музикантів – Ф. Акименка, К. Горського, І. Слатіна та інших.

Заглиблення у музичне життя Харкова того часу, творчі контакти Каломіріса з представниками музичної еліти, вивчення творів видатних російських та українських композиторів – усі ці складові, на тлі укріплення його зв’язків із культурою та мистецтвом Греції, поступово привели його до усвідомлення власної місії у справі розбудови новогрецької композиторської школи.

Каломіріс у 1919 році створив Еллінську консерваторію, а потім заснував Національну консерваторію в Афінах. Він був також директором Національного оперного театру та майже 20 років очолював Спілку грецьких композиторів.

Маноліс Каломіріс поклав початок сучасному грецькому оперному мистецтву. Він є автором п’яти опер: «Перший майстер», «Материн перстень», «Схід», «Каламутні води», «Константин Палеолог», а також трьох симфоній, кількох камерних творів, посібника з теорії музики та ін.

Музика Маноліса Каломіріса відтворює дух народної грецької мелодики. Його кращі твори відрізняються внутрішньою експресією, мелодійною виразністю, винахідливістю оркестрування.

 

Додаткова інформація на сайті Харківської обласної філармонії

та за телефонами: 

 066-735-83-45, 097-429-61-70, 050-506-94-72.