КЦ “Зорбас” провів захід, присвячений 100-річчю геноциду греків Понта

Багато різних концертів і свят вперше в Україні організовував Грецький культурний центр “Зорбас” спільно з “Λυκειον των ελληνίδων”.  Захід, присвячений 100-річчю геноциду греків Понта (південне узбережжя Понта Евксинського / Чорного моря) теж відбулося вперше. Про це повдомляється на офіційній сторінці КЦ “Зорбас” у Фейсбуці.

353000 чоловік загинуло від рук турків у 1916-1923 рр. Греція вимагає визнання геноциду, щороку на головній площі Афін перед парламентом проходять мітинги греків -понтійцев, їх департували з Понта десятками тисяч, і осіли вони, як в Греції, так і в Росії, на Кавказі, зберігши свою мову, яку вчені вважають давнішим діалектом грецької, свої танці під відому понтійську ліру. Їм вдалося вивезти з Понта відому ікону богородиці Панагії Суміла, яку розмістили в монастирі недалеко від м.Верія.

Центру “Зорбас” було, що запропонувати глядачам. Крім кількох документальних фільмів і художнього фільму, танцювальний ансамбль “Зорбас” виконав танець із ложками і кілька понтійських танців у костюмах греків-понтійцев, які відображають дух цих людей, дух відважних воїнів, мисливців.

Ансамблю є чим пишатися: рівно 20 років тому на всегрецькому фестивалі понтійських колективів у Верії, де зберігається відома ікона Панагії Суміла, хлопці виконали понтийские танці під “живу” ліру і під оплески грецького уряду і вищого духовного керівництва Греціі. Живи Понт завжди!