Допомога, яка подарувала нам надію

Найбільшим випробуванням для усіх нас є війна. Саме в цей час голова Федерації грецьких товариств України Олександра Іванівна Проценко-Пічаджи стала не просто повноважним представником ФГТУ, а й матірю для усіх греків Надазовя, що опинились у зоні страждань.

Федерація грецьких товариств України займається питанням збереження та розвитку грецької культури, історії, а також мов надазовських греків. З цією метою постійно підвищується рівень викладання новогрецької мови у навчальних закладах України. У гранітненській школі новогрецька мова за останній період викладається вже як друга іноземна мова. Наші діти щорічно беруть участь в олімпіадах із новогрецької мови, історії, культури Греції та греків України.

Незважаючи на те, що наше село знаходиться на лінії зіткнення, і вибухи снарядів  – дуже звична річ, діти постійно беруть участь у чисельних конкурсах, що організовує Федерація. Це і створення відеофільму новогрецькою мовою «Дух Греції в нашій школі», і конкурс творів «Репресії в твоїй родині». Ці роботи були відзначені дипломами та подяками.

З метою покращення кваліфікації учителів і обміну досвіду у 2017 році в м. Одеса ФГТУ було проведено міжнародну конференцію викладачів новогрецької мови. Темою конференції було питання «Викладання новогрецької мови як другої іноземної». В конференції брали участь вчителі і викладачі з новогрецької мови з різних країн Європи та Азії. Приємно, що й представники нашої школи змогли підвищити свій професійний рівень на даному семинарі.

З метою підвищення кваліфікації  учителів новогрецької мови у м.Маріуполі у 2018 році було проведено десятиденні курси, після яких учителі отримали не тільки сертифікати на право викладання мови, а й найцінніше – знання.

До Міжнародного Дня грецької мови у 2018 році була організована поїздка учнів с.Гранітне до Маріуполя в грецький культурний центр «Меотида», де проходили заходи, приурочені до Дня мови. Діти зустрічалися із Генеральним консулом Греції у Маріуполі, від якої отримали привітання, а також подивились цікавий концерт.

Щоб привернути увагу міжнародної спільноти, у 2017 році було організовано виїзне засідання керівництва ФГТУ до Гранітного за участю Теренса Квіка – заступника міністра МЗС Греції.

З ініціативи Федерації грецьких товариств України та за підтримки Благодійної організації «Фонд Бумбураса» і народного депутата Дмитра Лубінця, 21 березня 2017 року в Верховній Раді України було організовано фотовиставку «У війні – не дитяче обличчя!». Ця виставка привернула увагу народних депутатів до проблем мешканців зони ООС, а саме до дітей прифронтового Гранітного. Взагалі, робота з дітьми із зони ООС стала одним із пріоритетних напрямків у діяльності Федерації.

У співпраці з Федерацією грецьких товариств України Благодійний Фонд Пантелеймона Бумбураса провів ряд оздоровчих програм у Греції та в Україні для дітей із зони ООС. Ось уже п’ять років, як напередодні свят у рамках благодійної ініціативи ФГТУ і «Фонду Бумбараса» діти нашої школи отримують солодкі набори та вітальні листівки, а в найважчі роки отримували одяг і взуття. Представники фонду та співробітники  Федерації грецьких товариств України відвідують щорічно гранітненських школярів.

Одинадцять дітей із нашого села побували влітку 2017 році на грецькому острові Лімнос. Усі витрати, пов’язані з проїздом, проживанням (готель) та харчуванням дітей, взяв на себе Голова Благодійної організації «Фонд Бумбураса» Пантелеймон Бумбурас. На грецькому острові учасники програми брали участь у різноманітних культурних, спортивних та освітніх заходах.

У червні 2017 року стартувала ще одна програма: оздоровча програма в таборі «Брусіно». Усі витрати, пов’язані з проїздом, проживанням та харчуванням дітей, знов взяв на себе Голова БО «Фонд Бумбураса».

Федерацією грецьких товариств у нашому селі були організовані концерти кращих грецьких художніх колективів Надазов’я.

У 2018 році ФГТУ і «Фондом Бумбураса» було організовано подорож до Одеси на святкування Дня Незалежності Греції. Учні пройшли парадом вулицями Одеси, привітавши всіх із цим святом, бо саме Одеса була містом, з якого почався визвольний рух в Греції.

Все це відбувалось і відбувається завдяки невтомній діяльності голови Федерації грецьких товариств України Олександри Проценко-Пічаджи. За останні роки вона стала для усіх нас справжнім добрим другом, який одним із перших прийшов на допомогу, підтримав у складній ситуації. І в цей складний для України час на розірваній  війною  Донеччині саме Федерація грецьких товариств України під мудрим керівництвом Олександри Іванівни працює по об’єднанню греків України, збереженню спадщини наших предків, розповсюдженню культури та традиції греків Надазов’я в усьому світі, захисту та допомозі співвітчизникам, які зараз знаходяться на лінії зіткнення.

Федерація грецьких товариств України надала нам допомогу, яка подарувала мешканцям прифронтового Гранітного надію на майбутнє!

 Лариса АЗЖЕУРОВА,

с.Гранітне.